WEG 2018: Ceremonia Otwarcia po amerykańsku!

Data publikacji: 2018-09-11
Prezentacja flag państw, które biorą udział w WEG 2018

 

Na ten dzień czekali miłośnicy jeździectwa z całego świata! 11 września wystartowały Światowe Igrzyska Jeździeckie (FEI World Equestrian Games), które są największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu. Aż 2 tygodnie rywalizacji w ośmiu dyscyplinach jeździeckich (program można zobaczyć TUTAJ) rozpoczęła Ceremonia Otwarcia. Co działo się podczas tej uroczystości? Gwarantujemy, że wrażeń było co niemiara!

 

Podczas Ceremonii nie brakowało uśmiechu i radości

 

Tegoroczna odsłona World Equestrian Games (WEG) odbędzie się w dniach od 11 do 23 września na terenie Tryon International Equestrian Center (TIEC), które jest położone w Mill Spring w Karolinie Północnej (USA). Ta lokalizacja nie była pierwszym wyborem FEI – początkowo organizatorem miało być kanadyjskie miasto Bromont, ale ostatecznie zdecydowano się na Mill Spring (więcej pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ). To z kolei stworzyło pewien kłopot – jak przygotować tak duże wydarzenie w krótszym niż zwykle czasie? Nawet najmniejszy szczegół musiał być starannie zaplanowany i perfekcyjnie wykonany, co można zobaczyć np. na poniższym filmiku. Ukazuje on przybycie pierwszych koni zawodników, co przy obecnych możliwościach i łatwości w podróżowaniu może wydawać się proste. Nic bardziej mylnego! Jest to bardzo skomplikowane i wymaga pracy wielu osób:

 

 

Więcej o samych przygotowaniach do WEG i Ceremonii Otwarcia opowiedział Mark Bellissimo (partner zarządzający w firmie Tryon Equestrian Partners): „Oprócz niesamowitych koni i jeźdźców biorących udział w tegorocznej edycji WEG, Ceremonię Otwarcia chcielibyśmy zadedykować również wszystkim pracownikom, dzięki którym mogliśmy zorganizować to wydarzenie. Dostaliśmy na to mniej niż 18 miesięcy, co jest jedną trzecią normalnie przyznawanego czasu na planowanie. Pomyślne zorganizowanie WEG byłoby niemożliwe bez dziesiątek wykonawców i blisko tysiąca pracowników tych firm, a także wysiłków lokalnych władz, tutejszej społeczności oraz wielu innych ludzi – z tego powodu chcielibyśmy uhonorować wszystkie te osoby i ich rodziny”.

 

Mark Bellissimo

 

Co takiego zaplanowano dla pracowników i ich bliskich? W dniu otwarcia odbył się bezpłatny koncert Huntera Hayesa, ale oczywiście wstęp będą miały również osoby niezwiązane z organizacją WEG. Wszystko po to, by razem świętować początek Igrzysk!

 

Hunter Hayes podczas koncertu na WEG

 

W USA Hunter Hayes jest prawdziwą gwiazdą. Ten świetny muzyk, autor tekstów i multiinstrumentalista (Hayes doskonale gra na ponad 30 instrumentach!) ma na koncie wiele nagród i nominacji (m.in. People’s Choice Award, BMI Awards, CMT Music Awards, Country Music Association Awards czy 5 nominacji do nagrody Grammy), jego albumy rozchodzą się w milionach egzemplarzy, a w 2016 r. gościnnie wystąpił w serialu „Bella i Buldogi” (Nickelodeon Productions). Jako support wystąpił Joe Lasher, wschodząca gwiazda muzyki country.

 

Hunter Hayes, Somebody's Heartbreak

 

Muzyka country to jedno, ale to nie koniec atrakcji w amerykańskim stylu – wieczorem odbyło się barbecue, by każdy mógł spróbować dań typowych dla tego kraju. Nie zabrakło też wystąpień gości specjalnych. Na WEG pojawili się m.in. Ingmar De Vos (prezydent FEI) czy Roy Cooper (gubernator Karoliny Północnej). Na miejscu można też było zobaczyć Stara i Hucka, czyli maskotki WEG (więcej o tych konikach pisaliśmy TUTAJ).

 

Star & Huck – oficjalne maskotki WEG, fot. Instagram

 

 

Przydatne linki:

WEG 2018 – oficjalna strona internetowa

WEG 2018 – fanpage na Facebooku

Instagram Stara i Hucka

 

 

 

 

fot. materiały prasowe Tryon2018/FEI, Instagram; tekst i opracowanie: equista.pl