Czy słynny piłkarz zostanie zawodowym jeźdźcem?

Data publikacji: 2017-10-06
Zlatan Ibrahimovic  fot. Wikimedia i Eldorado van de Zeshoek fot. Team Nijhof
Zlatan Ibrahimovic, fot. Wikimedia i Eldorado van Zeshoek, fot. Team Nijhof

 

Czy szalenie popularny, utalentowany i zarazem bardzo kontrowersyjny Zlatan Ibrahimovic zamieni wkrótce piłkarskie korki na oficerki? Dość enigmatyczna zapowiedź przyszłej kariery jeździeckiej pojawiła się wczoraj na oficjalnym fanpage zawodnika. Zawodnik w jednym z popularnych serwisów pochwalił się swoim nowym nabytkiem, wyhodowaną w Holandii 6-letnią klaczą rasy KWPN - Grande Dieni (Eldorado van de Zeshoek x Parcival).

 

Grande Dieni (Eldorado van de Zeshoek x Parcival) fot. FB piłkarza

 

Młoda klacz ma już za sobą bardzo udane starty w międzynarodowych konkursach dla młodych koni. W lipcu 2017 roku podczas CSIYH1* w Kronenberg wygrała jeden z konkursów (jeździec: Sander Geerink). Ojcem Grande Dieni jest Eldorado van de Zeshoek - syn legendarnego Clintona I, uznany m.in. przez księgi KWPN i BWP, który sam udanie startował w międzynarodowych konkursach (występował m.in. na Cavaliadzie Poznań).

 

Eldorado van de Zeshoek, fot. Team Nijhof

 

Zlatan Ibrahimovic to nie pierwsza osoba z piłkarskiego świata zaangażowana w jeździectwo. Zdeklarowanymi fanami wyścigów konnych są m.in. Sir Alex Ferguson czy Michael Owen, a własną stajnię SR4 Stud Farm prowadzi hiszpański piłkarz Sergio Ramos. Ten ostatni w uznaniu dla tradycji swojej ojczyzny hoduje konie andaluzyjskie. Czy Zlatana wkrótce zobaczymy na parkurach? To nic pewnego, ale już dziś wiemy, że ta informacja rozbudziła ciekawość mediów z całego śwata. 

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Grande Dieni