Art Basel 2017: Akcenty hippiczne na największych targach sztuki na świecie!

Data publikacji: 2017-07-03
Paulina Ołowska, Mysteria, 2016 fot. Weronika Rubaszkiewicz
 Paulina Ołowska, Mysteria, 2016

 

W dniach 15-18 czerwca w Szwajcarskiej stolicy kultury, Bazylei odbyły się międzynarodowe targi sztuki nowoczesnej wraz z towarzyszącymi im wystawami - Art Basel. Podczas wydarzenia zaprezentowano prace ponad 4000 artystów z 291 galerii z całego świata. Art Basel jest podzielone na kategorie dla galerii z dziełami sztuki na sprzedaż, rozpoznawalnych na rynku sztuki artystów (Features), młodych artystów (Statements), instalacji o niekonwencjonalnych rozmiarach (Unlimited), wydawców współpracujących z artystami (Edition), sztuki która bezpośrednio wymaga od widza aktywnego udziału (Parcours), filmu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z motywami hippicznymi które udało nam się odnaleźć na Art Basel. Miło nam poinformować, że autorką jednego z obrazów jest Polska artystka, Paulina Ołowska urodzona w Gdańsku i na co dzień pracująca w Rabie Niżnej.

 

Richard Prince, Bez tytułu (Cowboys), 1993

 

Mauro Restiffe, Mirante #5, 2010

 

Sarah Jones, Horse (Dapple Grey) (I), 2017

 

 

Karl Holmqvist, Cowboy Boycow

 

 

Bazylea to jeden z 3 przystanków na trasie miłośników sztuki – do cyklu wydarzeń zaliczają się również targi w Miami (7-10 grudnia 2017) i w Hong Kongu (29-31 Marca 2018).  

 


 

 Autorką artykułu i zdjęć jest 
Weronika Rubaszkiewicz, w przeszłości startująca 
z powodzeniem w konkursach klasy Grand Prix 
w skokach, związana z Equistą od początku jej istnienia