Polski fotograf wyróżniony prestiżową nagrodą!

Data publikacji: 2019-04-09
Łukasz Kowalskim fot Dava Palej Timeless PhotographyPodczas tegorocznego FEI World Cup Finals w Göteborgu (relacja z wydarzenia jest dostępna TUTAJ) rozdano nagrody McCauley’s Alltech A+ Awards, a wśród laureatów znalazł się polski fotograf Łukasz Kowalski (nasz wywiad z nim jest dostępny TUTAJ)! Celem tych prestiżowych wyróżnień jest nagrodzenie kreatywności, pasji i doskonałości w dziennikarstwie jeździeckim – każdego roku wręczane są statuetki w następujących kategoriach: Artykuł Roku, Zdjęcie Roku i Transmisja Roku.


Belinda Weinbauer (AUT) na CDI Achleiten – zwycięska fotografia
McCauley’s Alltech A+ Awards przyznaje się od 2010 r., a organizatorem jest Alltech we współpracy z International Alliance of Equestrian Journalists. Nagrody za 2018 r. przyznano:

Artykuł Roku – Sébastien Roullier (FRA)

Transmisja Roku – Jenni Autry (USA)

Zdjęcie Roku – Łukasz Kowalski (POL)Wpis Łukasza Kowalskiego na Facebooku


Na zwycięskiej fotografii znajduje się Belinda Weinbauer (AUT), a zdjęcie wykonano podczas CDI Achleiten w pięknej stajni rodziny Max-Theurer. Na facebookowym profilu Łukasza Kowalskiego pojawiła się informacja, że jego obecny stan idealnie oddaje uchwycona na zdjęciu zawodniczka – fotograf też szaleje ze szczęścia! Serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze tak wielu nagród, by nie dało się ich zmieścić w kadrze!


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Łukasz Kowalski