In memoriam Herbstkönig

Data publikacji: 2016-12-23
In memoriam Herbstkönig fot. Klosterhof Medingen
Herbstkönig (Interconti - Herbstlied V/Timber), fot. Klosterhof Medingen, grafika: equista.pl

 

Ze względu na powikłania po kontuzji, mimo wysiłków lekarzy i dwóch operacji, w wieku zaledwie 8 lat musiał zostać uśpiony trakeński ogier Herbstkönig (Interconti - Herbstlied V/Timber) hod. Gisela Gunia.

Herbstkönig przyszedł na świat w Niemczech i od początku wzbudzał duże zainteresowanie hodowców. Jako 2,5-latek wywalczył tytuł Wiceczempiona Korungu Związku Trakeńskiego i szybko potwierdził swój talent podczas testu 70-dniowego, który ukończył ze średnią 8,17 pkt! W latach 2012-2014 Herbstkönig  zdobył dwa złote medale Czempionatu Związku Trakeńskiego w Niemczech, wystartował również w finałach Bundeschampionatów.

 

 

Równolegle z karierą sportową, z dużym powodzeniem kontynuował karierę hodowlaną - posiadał licencję hodowlaną na krycie  nie tylko klaczy rasy trakeńskiej, ale również reńskiej czy hanowerskiej. Jedno z jego źrebiąt, ogierek z matki po De Niro w 2013 roku został sprzedany na aukcji za 65 000 euro, a już rok później w Neumunster uznano dwóch jego synów, ogiery Albarolo i Donauherbst. Przedwczesna śmierć tego reproduktora jest prawdziwym ciosem nie tylko dla rasy trakeńskiej, ale dla hodowli koni ujeżdżeniowych w ogóle.

Ogier Herbstkönig był wykorzystywany również w Polsce. Źrebięta po tym obiecującym, młodym ogierze urodziły się m.in. w hodowli pp. Przeczewskich.

Stacja Klosterhof Medingen wciąż dysponuje mrożonym nasieniem ogiera Herbstkönig, w hodowli pozostaje aktywny również jego półbrat - ogier Herbstklang po Kasimir.

 

źródło: Klosterhof Medingen

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram