Czytelnia Equisty: Anthony Paalman, Jeździectwo Skoki przez przeszkody

Data publikacji: 2015-12-23
Czytelnia Equisty: Anthony Paalman, Jeździectwo Skoki przez przeszkody

 

Tytuł: Jeździectwo, Skoki przez przeszkody

Autor: Anthony Paalman

Data premiery: czerwiec 2011

Język: polski

Cena: ok. 60 zł, do kupienia m.in. na oficjalnej stronie internetowej Wydawnictwa Galaktyka

 

Anthony Paalman urodził się w Holandii i swoją 'przygodę' z końmi rozpoczął od edukacji w Królewskiej Szkole Kawaleryjskiej. Przez wiele lat był doskonałym szkoleniowcem i oficjalnym trenerem seniorów w dyscyplinie skoków przez przeszkody dla Irlandii, Meksyku i Szwajcarii. W latach 50' i 60' był jednym z najbardziej zanych na świecie szkoleniowców  w tej dyscyplinie. Jego wychowankowie wygrywali najwżniejsze konkursy, a wielu z nich było jeźdzcami olimpijskimi.

Książka po raz pierwszy została wydana w 1978 roku w języku niemieckim. Już w 1979 roku została przetłumaczona na język polski przez Marka Rozczynialskiego. Przez wiele lat zostały wznawiane nakłady, a książka została nazwana kultową. Ta klasyka literatury jeździeckiej, przetłumaczona na wiele języków jest do tej pory ponadczasowym kompendium wiedzy na temat klasycznego szkolenia konia w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Nazywania na całym świecie 'biblią Paalman'a' lub 'bliblią skokową'.

 

'Jeździectwo, Skoki przez przeszkody'  to przystępnie napisany i dobrze ilustrowany podręcznik. Przeprowadza nas przez wzystkie etapy szkolenia konia, od zajeźdżania, do poważnych konkursów zwracając szczególną uwagę na budowę, zdrowie i biomechanikę zwierzęcia. Klasyczna pozycja, której nie może zabraknąć w bibliotece każdego miłośnika koni.

 

 

 

źrodło: materiały prasowe, grafika equista.pl

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram