Niezbędnik jesienny: Odblaski dla konia i jeźdźca

Data publikacji: 2015-11-02
Odblaskowy sprzęt dla jeźdźca i konia

 

Jesień i zima to tradycyjnie sezon gdy nasza jeździecka aktywność przenosi się do hal. Nie wszyscy jednak mają możliwość jeżdżenia pod dachem, a inni zwyczajnie wolą wyjazdy w teren. Krótsze dni sprawiają, że czasem powrót "z lasu" odbywa się już częściowo o zmroku. Specjalnie dla osób, które często spędzają czas w terenie, przygotowaliśmy przegląd akcesoriów odblaskowych - zwiększających bezpieczeństwo konia i jeźdźca.

 

Dla jeźdźca

Pomysłowość producentów sprzętu jeździeckiego wydaje się nie mieć granic. Poza najpopularniejszymi kamizelkami odblaskowymi jeźdźcy mogą wybierać z szerokiej gamy poręcznych odblasków w formie opasek i taśm, które z łatwością można umieścich na butach czy rękawach kurtki. 

Bez względu na nasz strój jeździecki nie wolno nam zapomnieć o kasku. Na nim również możemy umocować elementy odblaskowe. 

 

 

Przykładowe akcesoria odblaskowe dla jeźdźców:

1. Taśma odblaskowa, HKM ok. 20 zł

2. Opaska odblaskowa na kask, Busse, ok. 10 zł

3. Kamizelka odblaskowa, Waldhausen, ok. 45 zł

4. Kurtka odblaskowa, Horseware, ok. 250 zł

 

Dla konia

Wybór elementów odblaskowych dla konia jest jeszcze większy. Producenci oferują szeroką gamę sprzętu odblaskowego lub z elementami odblaskowymi np. derki treningowe, ochraniacze, czapraki oraz elementy dopinane do ogłowia czy kantara.

 

 Przykładowe akcesoria odblaskowe dla koni:

1. Kalosze, Boots Reflex Showmaster, ok. 80 zł

2. Odblaskowe opaski na nogi konia, Horze, ok. 40 zł

3. Derka treningowa, Rambo

 

 Koń w odbaskowym sprzęcie z kolekcji Hi Viz firmy Showmaster

 

Oświetlenie dodatkowe

Poza odblaskami, które same nie świecą, a jedynie odbijają światło, jeźdźcy mogą zaopatrzeć się w lampki i latarki nie tylko porpawiające ich widoczność, ale także pozwalające na częściowe oświetlenie drogi. 

 

  Przykładowe latarki i lampki dla jeźdźców:

1. Opaska odblaskowa z lampką LED, Waldhausen, ok. 60 zł

2. Diodowa latarka migająca, Kerbl ok. 20 zł

3. Latarka na kask, Kerbl, ok. 30 zł

 

Pamiętajmy, że poruszając się po drogach, poza terenem zabudowanym jesteśmy zobligowani do korzystania z elementów odblaskowych! Jeśli nie możemy sobie pozwlić na zakup profesjonalnego sprzętu zadbajmy chociaż kamizelkę odblaskową dla sienie i przynajmniej jeden element odblaskowy dla konia (np. opaski na ochraniacze). 

 

 

fot. materiały prasowe producentów, grafiki equista.pl