Ochraniacze Save the Sheep Veredus

Data publikacji: 2018-09-14
Ochraniacze Save the Sheep Veredus

 

Już od dłuższego czasu wzrasta nasza świadomość ekologiczna – coraz częściej interesujemy się pochodzeniem i sposobem wykonania produktów, a dla wielu z nas istotne jest to, by zakupiona rzecz w żaden sposób nie wiązała się z cierpieniem zwierząt. Właśnie to – waga ekologii i etyki – sprawiło, że firma Veredus wyprodukowała ochraniacze dla koni, całkowicie wykonane ze skóry syntetycznej. Wcześniej marka łączyła skórę naturalną ze sztucznymi materiałami różnego rodzaju, jednak obecny rozwój technologii pozwala na możliwość rezygnacji z tego sposobu produkcji – tę zmianę podkreśla nazwa nowej linii ochraniaczy włoskiej marki, czyli Save the Sheep.

 

Save the Sheep 

 

Włoska marka Veredus jest doskonale znana jeźdźcom na całym świecie. Od prawie 30 lat specjalizuje się w produkcji ochraniaczy, które uważane są za jedne z najtrwalszych i najlepszych. Nie bez powodu twarzami Veredusa zostali tacy zawodnicy jak m.in.: Scott BrashMarcus EhningNicola Philippaerts, Bertram AllenSteve GuerdatMichael WhitakerHenrik von EckermannOliver Townend, czy Marc Boblet. To szczególne połączenie włoskiej elegancji i designu z nowoczesnymi materiałami sprawiło, że produkty z metką „made in italy” są jednymi z najczęściej wybieranych w stajniach na całym świecie. 

 

Ochraniacze skokowe z lini Save the Sheep

 

Ochrona nóg konia jest jednym z najważniejszych zadań, ponieważ kondycja kończyn zwierzęcia bardzo wpływa na jego stan ogólny – właśnie dlatego włoska marka przygotowała zróżnicowane i dostosowane do poszczególnych dyscyplin produkty. W linii Save the Sheep Veredus oferuje kilka rodzajów ochraniaczy: cztery modele skokowe (Carbon Gel Vento Save the Sheep, Pro Jump Save the Sheep, Young Jump Vento Save the Sheep i nowość Kevlar Gel Vento Save the Sheep), dwa ujeżdżeniowe (TRC Vento Save the Sheep, TRS Save the Sheep), kalosze (Safety Bell Save the Sheep) oraz ochraniacze na pęciny (Pro Wrap Save the Sheep). Wszystkie są zapinane na kołki lub rzepy i dostępne w dwóch kolorach: czarnym oraz brązowym.

 

 

Ochraniacze z linii Save the Sheep zostały stworzone dla wszystkich osób podzielających założenia organizacji Cruelty Free. Ich produkcja i użycie materiałów syntetycznych przyczynia się do minimalizacji cierpienia zwierząt hodowlanych bez szkody dla pełnowartościowego i trwałego produktu. Wszystkie ochraniacze są wyprodukowane jak wcześniejsze modele – z dbałością o design, detale, funkcjonalność i trwałość. Syntetyczna skóra jest bardzo delikatna, a faktura sprawia, że ich wnętrze jest niezwykle przyjemne w dotyku i odpowiednio mięsiste. Wszystkie również utrzymują standardowe dla producenta wymiary (dostępne są S, M i L).

 

Ochraniacze skokowe z serii Save the Sheep

 

Linia Save the Sheep jest idealna dla wszystkich koni z wrażliwą skórą i takich, które w łatwy sposób się obcierają. Gruba warstwa syntetycznego futra zapewnia doskonałą ochronę i sprawia, że nawet zwierzęta z nakostniakami oraz opojami nie będą czuć dyskomfotu podczas zakładania i ściągania ochraniaczy, a zewnętrzna cześć (typowa dla Veredusa, można powiedzieć, że „pancerna”) będzie chronić ścięgna przed ewentualnymi urazami podczas treningów czy startów. To doskonała alternatywa dla typowych skórzanych ochraniaczy, które są trudne w konserwacji i niełatwe do utrzymania w idealnym stanie przez wiele lat. 

 

Idealna dla wrażliwych koni oraz takich, które mają opoje oraz nakostniaki

 

Najważniejsze zalety produktów Save the Sheep:

– idealne dla wrażliwych koni

– ekologiczne i wykonane w poszanowaniu zasad etyki

– sprawdzają się w przypadku koni z opojami i nakostniakami

– dobry włoski design 

– trwałość typowa dla marki Veredus

– łatwe w utrzymaniu w czystości

– doskonale chronią

 

Ochraniacze ujeżdżeniowe TRC Vento Save the Sheep

 

Ochraniacze proponowane przez markę Veredus spełniają wszelkie wymogi, a przy tym cechują się najwyższą jakością. Chronią nogi konia przed potencjalnymi urazami, nadają się nawet dla bardzo wrażliwych wierzchowców, a do tego są dopasowane do poszczególnych dyscyplin i nie narażają opiekuna konia na dodatkowe koszty związane z utrudnioną konserwacją czy koniecznością częstego wymieniania produktu na nowy. Jak widać, zastosowanie tylko skóry syntetycznej okazało się strzałem w dziesiątkę – czy dzięki linii Save the Sheep marka Veredus wyznaczy nowe trendy i zapoczątkuje rewolucję w produkcji sprzętów dla koni?

  

Doskonały włoski design

 

Ochraniacze z Veredus Save the Sheep można obejrzeć i kupić (ceny od 88-800 zł) w sklepie stacjonarnym Equishop w Katowicach oraz online.

 

Doskonałe dopasowanie i trwałość

 

 

 

 

 

test: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography