Orscana – urządzenie, które zadba o Twojego konia

Data publikacji: 2017-09-16

 

Każdy koń jest inny, każdy ma inne potrzeby – to oczywiste. Właśnie to założenie stało się punktem wyjścia przy projektowaniu urządzenia Orscana. Firma Arioneo zainspirowała się m.in. zegarkami czy opaskami, które stale monitorują parametry zdrowia człowieka, tyle że stworzyli taki sprzęt w wersji dla koni. Zobaczcie jak wygląda to urządzenie i jak działa. Czy sprawdzi się w stajniach?

Urządzenie cechuje niewielki rozmiar, zadbano również o estetyczny wygląd

 

To niepozorne maleństwo pozwala na pełniejszy wgląd w codzienność konia – specjalne czujniki stale analizują temperaturę, poziom wilgoci oraz ogólne samopoczucie, a dostęp do tych danych umożliwia aplikacja. Interesujące są też wykresy. Jak długo koń odpoczywał lub poruszał się? Wszystko jest aktualizowane w czasie rzeczywistym, ale można też zdecydować się na analizę tych informacji z ostatnich 30 dni, 7 dni lub 24 godzin.

Po zakupie należy ściągnąć aplikację, by mieć dostęp do wszystkich danych i wskazówek

 

Aplikacja pozwala też na dzielenie się danymi naszego konia ze znajomymi, jak również można przeglądać parametry zwierząt przyjaciół. A jeśli nasze zwierzę należy do tych brykających albo często tarzających się? Producent zapewnia, że prawidłowo założone urządzenie nie wypnie się z derki, a poza tym jest trwałe i odporne.

 

Aplikacja jest dostępna dla większości smartfonów ( iOS 8+, Android 4.4+ i inne – konieczny jest Bluetooth 4.0)

 

Co istotne, nie trzeba zaopatrywać się w dodatkowe akcesoria – urządzenie można przymocować do każdej derki. A może naszemu podopiecznemu jest zbyt gorąco? Orscana również zwróci na to uwagę i zasugeruje zmianę okrycia. Może stać się doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich właścicieli koni, których zwierzęta są golone, starsze, derkowane. Stale zmieniająca się temperatura, wilgotność powietrza, siła wiatru itd. przysparza nam – właścicielom koni nie lada problem z doborem derki (odpowiednio grubej, z właściwym wypełnieniem i podszyciem).

 

Urządzenie przypina się na wysokości biodra konia

 

Orscana kosztuje 90 GBP (ok. 420 PLN). Bateria wchodząca w skład zestawu będzie działać przez 6 miesięcy, a kolejną można zakupić osobno za 2.73 GBP (ok. 13 PLN).

 

 

 

fot. materiały prasowe, tekst i opracowanie: equista.pl