Dutch Sport Horse Sales: Aż 720 tys. euro za potomka Heartbreakera!

Data publikacji: 2022-09-28
Khaleesi (Zambesi x Namelus R), fot Dutch Sport Horse Sales
Wałach Khaleesi (Zambesi x Namelus R)Choć tegoroczna odsłona aukcji Dutch Sport Horse Sales nie zdołała pobić rekordu z zeszłego roku, najwyższa uzyskana kwota i tak robi ogromne wrażenie! Obecnie 7-letni wałach Khaleesi (Zambesi – Can Dance/Namelus R) został sprzedany za 720 000 EUR, a jego nowym właścicielem jest od teraz kupiec ze Stanów Zjednoczonych. Licytację przeprowadzono w dniach 26-27 września na terenie holenderskiego ośrodka Peelbergen Equestrian Centre.


Prezentacja wałacha Khaleesi (Zambesi x Namelus R)W katalogu aukcji Dutch Sport Horse Sales 2022 uwzględniono 21 koni skokowych w wieku od 4 do 7 lat. Najlepszą cenę osiągnął wspomniany już wałach Khaleesi (Zambesi – Can Dance/Namelus R), który od strony ojca jest wnukiem Heartbreakera (Nimmerdor – Bacarole/Silvano)
, wybitnego skoczka i rewelacyjnego reproduktora. Khaleesi został zakupiony przez kupca z USA, natomiast pozostałe wylicytowane konie trafią do m.in.: Szwajcarii, Finlandii, Portugalii czy Szwecji. Całkowita uzyskana kwota wyniosła 3 790 000 EUR, co daje średnią w wysokości nieco ponad 180 000 EUR.


Khaleesi (Zambesi x Namelus R)Na koniec warto przypomnieć, że w tamtym roku licytacja wałacha Viper Z (Vigo d’Arsouilles – Carianda/Grannus) zatrzymała się na rekordowej kwocie 750 tys. euro, którą zaoferował skoczek Martin Fuchs (SUI)tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dutch Sport Horse Sales