Co z zajęciami jeździeckimi w okresie kwarantanny narodowej?

Data publikacji: 2021-01-08
Jazda konna, fot. pixabay.com


Polski Związek Jeździecki poprosił Ministerstwo Sportu o wydanie jasnej decyzji w sprawie prowadzenia zajęć jeździeckich w czasie kwarantanny narodowej. Czy taka forma działalności jest dozwolona? Wszystko wyjaśnia poniższa odpowiedź, która pojawiła się na stronie internetowej PZJ


Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 2316 z późn. zm.) nie ma zakazu prowadzenia zajęć z jazdy konnej zarówno w ośrodkach jeździeckich, jak i u prywatnych właścicieli/dzierżawców.

Do dnia 17 stycznia 2021 r. zakazane jest prowadzenie działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (PKD 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego, z wyjątkiem sportu zawodowego.

W przypadku stajni rekreacyjnej (PKD 85.51 Z) taka działalność nie jest zakazana i może się odbywać dla osobnych, indywidualnych użytkowników (zakazane są imprezy, spotkania, zebrania), z zachowaniem ograniczeń w przemieszczaniu się oraz zasłanianiem ust i nosa.

W lesie, parku, w zieleńcach, ogrodach botanicznych, ogrodach zabytkowych, w rodzinnych ogródkach działkowych i na plaży oraz w czasie podróży prywatnym samochodem nie trzeba zasłaniać ust i nosa.

tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: PZJ, fot. pixabay.com