Matt Harnacke odwiedził luksusową Stajnię Tops

Data publikacji: 2020-12-02
Edwina Tops-Alexander (AUS) & California, fot. Dava Palej Timeless Photography


Matt Harnacke (model, jeździec i influencer) kontynuuje swój cykl, w ramach którego odwiedza znanych zawodników w ich stajniach – dotąd zaprosili go np.
Patrik Kittel (SWE) czy Nicola Baur-Rona (AUT), a teraz pojawił się nowy filmik z udziałem Edwiny Tops-Alexander (AUS). Olimpijka przyjęła swojego gościa w słynnej i niezwykle luksusowej Stajni Tops, która jest położona w Valkenswaard (NED), a poniżej można obejrzeć nagranie z tego spotkania. 


Stajnia TopsZałożycielem Stajni Tops jest Jan Tops, który jest też twórcą np. 5-gwiazdkowych zmagań Longines Global Champions Tour, a prywatnie mężem Edwiny Tops-Alexander (AUS). Holenderski zawodnik wybudował swój wymarzony ośrodek już 20 lat temu, przy czym wybór lokalizacji był prosty – Valkenswaard to rodzinna miejscowość Topsa. Stajnia może zmieścić aż 500 koni (!), choć równie imponujący jest mieszczący się tuż obok ośrodek Tops International Arena, który jest gospodarzem wielu prestiżowych zawodów. 


Edwina Tops-Alexander (AUS) w Stajni TopsNajnowszy odcinek Matta rozpoczyna się od przywitania z Edwiną Tops-Alexander (AUS), która zna to miejsce jak własną kieszeń – w końcu Australijka jest związana ze Stajnią Tops już od 18 lat! Chwilę później Harnacke zwrócił uwagę na niezwykłą ozdobę dziedzińca, tzn. rzeźbę Top Guna, czyli m.in. zdobywcę złota druż. podczas Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992), a następnie rozpoczęło się zwiedzanie. Tops-Alexander zabrała swojego gościa do m.in. siodlarni, kliniki weterynaryjnej czy paszarni, jak również zaprezentowała mu 13-letnią klacz California (l'Esprit – Olivia/Libero H), którą opisała jako konia o wielkim sercu. 


Matt Harnacke z wizytą w Stajni Tops

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, Edwina Tops-Alexander/Facebook