Wyhodowany w Polsce Cornet's Darco już po 50-dniowym teście w Niemczech

Data publikacji: 2020-12-01
Cornet's Darco (Cornet Obolensky – Dark Chocolate Maxx/Darco), fot. Kiki Beelitz

Cornet's Darco (Cornet Obolensky – Dark Chocolate Maxx/Darco)W dniach 9 października-27 listopada 2020 r. w Adelheidsdorfie (GER) odbył się 50-dniowy test ogierów, a na starcie nie zabrakło konia polskiej hodowli! Mowa o 3-letnim og. Cornet's Darco (Cornet Obolensky – Dark Chocolate Maxx/Darco) rasy OS, który przyszedł na świat w ośrodku Maxx Horses (Chojna), prowadzonym przez Leszka Chełstowskiego i Wioletę Sipak. Duet hodowców ma już na koncie wiele sukcesów – czy test w Adelheidsdorfie też zakończył się dla nich pomyślnie?Prezentacja umiejętności og. Cornet's Darco (Cornet Obolensky x Darco)


Cornet's Darco urodził się 29 kwietnia 2017 r. w polskiej stajni Maxx Horses, specjalizującej się w hodowli koni sportowych o profilu skokowym. Imię tego konia od razu wskazuje na jego przodków, tzn. ogiery Cornet Obolensky (Clinton – Rabanna van Costersveld/Heartbreaker ) i Darco (Lugano van La Roche & Ocoucha/Codex). Obydwaj są cenionymi reproduktorami z szeregiem znanych potomków na koncie, jak również świetnymi sportowcami, w tym także uczestnikami Igrzysk OlimpijskichCornet Obolensky wystartował w Pekinie (2008), a Darco w Barcelonie (1992). Obecnym właścicielem Cornet's Darco jest Paul Schockemöhle


Jeszcze jedna próbka możliwości og. Cornet's Darco (Cornet Obolensky x Darco)3-latek już przyniósł swoim hodowcom mnóstwo radości – całkiem niedawno Leszek Chełstowski i Wioleta Sipak zostali dzięki niemu wyróżnieni podczas Cichoń Stallions Show 2020, natomiast w zeszłym roku Cornet's Darco – wówczas jeszcze jako Chilli boy Maxx – dostał się do Korungu Oldenburskiego, a już podczas tego wydarzenia nie tylko uzyskał licencję, ale także został sprzedany za 85 tys. euro.


Hodowcy ogiera Cornet's Darco (Cornet Obolensky x Darco) podczas Cichoń Stallions Show 2020Wróćmy jednak do testu w Adelheidsdorfie i wyników uzyskanych przez ogiera Cornet's Darco!
Komisja oceniła go na 8,58, a szczegółowe podsumowanie próby można zobaczyć TUTAJ. Gratulujemy! 


Cornet's Darco (Cornet Obolensky – Dark Chocolate Maxx/Darco) podczas skoku

 


Przydatne linki:

Maxx Horses Wioleta Sipak & Leszek Chełstowski na Facebooku 

Katalog testu 

Program testu 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Anna Przybył, Kiki Beelitz
Konie - zobacz rodowody

Cornet's Darco ex. Chilli Boy Maxx SR