Tor Wyścigów Konnych Służewiec: Zmiany w rozpisce gonitw

Data publikacji: 2020-04-21
Tor Służewiec, fot. Dava Palej Timeless Photography


Pod koniec lutego Tor Wyścigów Konnych Służewiec opublikował
tegoroczną rozpiskę gonitw, jednak nieustępująca pandemia koronawirusa spowodowała, że niestety nie ma możliwości planowego zorganizowania tego sezonu. Na stronie TWK Służewiec pojawiło się następujące oświadczenie: 


Przygotowując Plan Gonitw na sezon 2020 zakładający rozpoczęcie sezonu 2 maja, głęboko wierzyliśmy, że sytuacja epidemiczna w kraju pozwoli na wprowadzenie przez Rząd zmian zezwalających na funkcjonowanie Toru Służewiec.

Niestety zmiany przedstawione przez Prezesa Rady Ministrów, jak i Ministra Zdrowia (16 kwietnia), dotyczące stopniowego znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 nie uwzględniają aktywności torów wyścigów konnych. Obowiązujące przepisy nadal nie dają możliwości przeprowadzenia gonitw.

Wspólnie z Polskim Klubem Wyścigów Konnych pracujemy nad możliwymi scenariuszami działań oraz harmonogramem szczególnie wyczekiwanego sezonu wyścigowego.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji panującej aktualnie w naszym kraju, dlatego liczymy na zrozumienie podejmowanych decyzji. Nasze ustalenia są wynikiem  najwyższej troski o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom mityngów wyścigowych, ale także dostosowaniem się do uwarunkowań wynikających z ograniczeń prawnych.

Zgodnie z powyższym podjęliśmy działania w celu aktualizacji planu gonitw, który będzie dostosowany do obecnych warunków z założeniem zachowania 51 dni wyścigowych . Alternatywna propozycja, po akceptacji PKWK, zostanie przedstawiona na www.torsluzewiec.pl

O kolejnych działaniach Toru Wyścigów Konnych Służewiec i terminach będziemy informować na bieżąco.

Zespół Toru Wyścigów Konnych Służewiec


Choć wyścigi są czasowo zawieszone, Tor Wyścigów Konnych Służewiec nie zapomniał o miłośnikach tego sportu konnego – specjalnie dla nich powstał cykl „Wyścig o folbluty”, który można oglądać na facebookowym profilu TWK. Każda odsłona to internetowa debata z udziałem zaproszonych ekspertów, głównym tematem są oczywiście folbluty (szczegóły: I debata, II debata, III debata)


Warto dodać, że dziś (21 kwietnia) minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski złożył pismo do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w którym zasugerował złagodzenie obostrzeń i m.in. wznowienie obecnego sezonu wyścigów. Dokument powstał w porozumieniu z prezesem PKWK Tomaszem Chalimoniukiem. Pełna treść listu – TUTAJ (PDF)

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography