Cykl „Wyścig o folbluty”: Kilka słów o trzecim panelu

Data publikacji: 2020-04-16
Nemezis (Sea The Stars – Rezyana/Redoute's Choice), fot. Dava Palej


Organizowany przez Tor Wyścigów Konnych Służewiec cykl „Wyścig o folbluty” wyraźnie przypadł widzom do gustu – dowodem na te słowa niech będzie to, że pierwsza odsłona przyciągnęła ponad 30 tys. osób! Powodzenie tej inicjatywy zachęciło organizatorów do założenia Służewiec TV, dzięki czemu widzowie otrzymają jeszcze większą porcję wiedzy i rozrywki, co też wpisuje się w akcję #zostanwdomu. Poniżej prezentujemy więcej szczegółów. 


Przed nami już trzecia debata!Trzecie spotkanie internetowe w ramach cyklu „Wyścig o folbluty” odbędzie się w czwartek (16 kwietnia) o godz. 20:00 na
facebookowym profilu Toru Wyścigów Konnych Służewiec, a tym razem eksperci skupią się na roli gonitw płotowych i przeszkodowych w rozwoju koni pełnej krwi angielskiej.


Zaproszeni eksperci: 

Grzegorz Wróblewski – trener; jedyny Polak, który ma na koncie potrójną wygraną w Wielkiej Pardubickiej (na klaczy Orphee des Blins). Poza tym jest zwycięzcą m.in. licznych gonitw przeszkodowych Listed w Niemczech czy gonitw rangi Listed w Czechach, poczuł też smak wygranej na Torze Służewiec (na trenowanym przez niego koniu Numerous). Przez kilka lat prowadził stajnię w Abu Zabi, gdzie jako trener osiągał dobre wyniki. 

Katarzyna Kozłowska – ma na koncie 25 lat doświadczenia w wyścigach i bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą poprzez np. prowadzenie kursów dla przyszłych trenerów w Polskim Klubie Wyścigów Konnych czy uczenie studentów Uniwersytetu Lubelskiego. Jest też jeźdźcem (85 wygranych gonitw), sędzią oraz trenerką, od 2003 r. wraz z mężem prowadzi stajnię wyścigową na Służewcu. 

Michał Borkowski – najbardziej znany jako trener ogiera Fazza Al Khalediah (Jalnar Al Khalidiah – Assma Al Khalediah/Amer), zwycięzcy np. Qatar Arabian World Cup, czyli najbardziej prestiżowej gonitwy arabów na całym świecie. Inne jego sztandarowe sukcesy to wygrana w Wielkiej Wrocławskiej (klacz Habana) oraz podczas Crystal Cup (Reki). 

Zdzisław Lica – z wyścigami związał się 39 lat temu, a dziś cieszy się statusem niezwykle utytułowanego jeźdźca. Wciąż startuje, łącznie wygrał aż 120 gonitw płotowych i przeszkodowych, co czyni go rekordzistą okresu powojennego. Swoje pierwsze zwycięstwo świętował w 1982 r. (koń Patos), na setny triumf  i zdobycie tytułu dżokeja przyszedł czas w 2005 r. (koń Janosz). 


Prowadzący:

Annamaria Sobierajska – współautorka Studia TV Toru Służewiec, jeździec i właścicielka koni pełnej krwi angielskiej. 

Marek Szewczyk – niezależny dziennikarz, redaktor naczelny magazynu „Koń Polski”, kiedyś związany z TVP Sport, Eurosportem i NC+.


Panel dyskusyjny „Wyścig o folbluty” – czwartek (16 kwietnia) o godz. 20:00 na facebookowym profilu Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Tematy:

– predyspozycje koni pełnej krwi angielskiej do użytkowania ich w gonitwach płotowych,

– metody treningu koni i poprawy ich wydolności – praktyki stosowane w Polsce i zagranicą,

– przygotowanie koni pełnej krwi angielskiej do gonitw przeszkodowych i płotowych,

– metody doboru koni wyścigowych do treningu płotowego,

– znaczenie gonitw płotowych w selekcji folblutów w celu użytkowania ich w sporcie,

– konie po karierze wyścigowe,  a ich użytkowanie w sporcie.


Co jeszcze znalazło się w programie Służewiec TV? Oto rozpiska najbliższych dni: 


SŁUŻEWIEC TV (13-19 kwietnia)

ŚRODA

19:00 – Sesja Q&A | trener Adam Wyrzyk

20:00 – Zawsze po 20 | rozmowa z hipiatriami Piotrem Szpotańskim oraz Michałem Kaczorowskim

CZWARTEK

20:00 – Cykl „Wyścig o folbluty” 

PIĄTEK

19:30 – Lista Szydlika | najciekawsze gonitwy dekady 

20:00 – Zawsze po 20 | rozmowa o żywieniu koni z Pauliną Szybieniecką-Cytrycką oraz Agnieszką Waliczek


Program TV Służewiec (13-19 kwietnia)


Przydatne linki:

Strona internetowa TWK Służewiec 

TWK Służewiec na Facebooku

TWK Służewiec na Instagramie

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. mat. prasowe, Dava Palej Timeless Photography