Cavaliada Kraków 2020: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2020-02-19
Monika Grundkowska (POL) & Fiorucci fot. Dava Palej Timeless Photography
Monika Grundkowska (POL) & Fiorucci


Rok temu Kraków zadebiutował jako organizator jednego z etapów Cavaliady, a przed nami kolejna odsłona tego wydarzenia! Poprzednim razem przez Tauron Arenę przewinęło się 14 tys. odwiedzających, co robi ogromne wrażenie, zwłaszcza że organizatorzy liczą na pobicie tego rekordu. O wysokiej randze zawodów świadczy włączenie stolicy województwa małopolskiego do kalendarza rozgrywek Pucharu Świata Ligi Europy Środkowej, dzięki czemu konkurs Grand Prix będzie jeszcze bardziej emocjonujący. Tego nie można przegapić! Kibicowanie ułatwi nasz niezbędnik, czyli zbiór najpotrzebniejszych informacji. Zapraszamy!


Adam Grzegorzewski (POL) & Okarino (Pavarotti van de Helle x Cassini II) podczas Cavaliady w Krakowie (2019)PODSTAWOWE INFORMACJE

Nazwa: Cavaliada Kraków 2020
Termin: od 20 do 23 lutego 2020 r.
Miejsce: Tauron Arena Kraków (ul. Stanisława Lema 7)


Plan widowni
CZYM JEST CAVALIADA?

To znane i lubiane zawody jeździeckie, które od lat przyciągają świetnych zawodników z Polski i nie tylko, a także powodują stały wzrost zainteresowania sportami konnymi. Sezon 2019/2020 obejmuje następujące spotkania: 

Poznań – od 28 listopada do 1 grudnia 2019 r. 

Lublin – od 30 stycznia do 2 lutego 2020 r.

Kraków – od 20 do 23 lutego 2020 r.

Warszawa – od 12 do 15 marca 2020 r.

Jak widać, Kraków to przedostatni etap, co daje zawodnikom szansę zdobycia cennych punktów do poszczególnych rankingów, mowa o: EVENTING Tour (WKKW), DRIVING Tour (powożenie), Dressage Tour (ujeżdżenie), CAVALIADA Future (skoki przez przeszkody dla najmłodszych skoczków) oraz CAVALIADA Tour (skoki przez przeszkody). Bogaty program sportowy uzupełnią atrakcje dodatkowe, w tym np. pokazy organizowane przez Polski Związek Hodowców Koni i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, targi sprzętu jeździeckiego czy różnorodne zabawy dla dzieci.


Ilona Janas (POL) & Arriba Z (Alex x Roman Nature)DOJAZD I PARKING

Tauron Arena znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji, bo zaledwie 4 km od krakowskiego Rynku Głównego. Kierowcy powinni wypatrywać znaków drogowych informujących o dojeździe na miejsce (są rozmieszczone w całym mieście), a osoby stawiające na komunikację miejską mogą przyjechać tramwajem lub autobusem. Oto najbliższe przystanki wraz z wypisanymi liniami:

Tauron Arena Kraków al. Pokoju

tramwaje: 1, 14, 22, 62 (linia nocna), 71 (linia czasowa)

autobusy: 128, 662 (linia nocna) 

Tauron Arena Kraków Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej i al. Jana Pawła II)

tramwaje: 4, 5, 9, 49, 52, 64 (linia nocna), 70 (linia czasowa)

autobusy: 124, 128, 424, 664 (linia nocna) 

Tauron Arena Kraków

autobusy: 128 

Rozkłady jazdy są dostępne TUTAJPod obiektem ustawiono aż 200 stojaków rowerowych, a zmotoryzowani będą mogli skorzystać z parkingów, przy czym ten na terenie Tauron Areny będzie dostępny tylko dla gości VIP, obsługi technicznej i wystawców, a posiadacze pozostałych typów biletów powinni podjechać zaledwie 700 m dalej, gdzie znajduje się parking przy M1 (al. Pokoju 67).  

Wjazd na parking wewnętrzny i zewnętrznyINFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – posiada m.in. windy, 2 wjazdy dla osób na wózkach inwalidzkich (od strony ulicy Lema i od strony Parku Lotników Polskich), odpowiednio przygotowane i wygodne miejsca parkingowe (poziom A), 52 miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i tyle samo miejsc dla ich opiekunów (Arena Główna, poziom A). W razie potrzeby obsługa Tauron Areny chętnie udzieli pomocy, wystarczy skontaktować się z pracownikami recepcji (nr tel. 12 349 11 02).

PROGRAM I PLAN TRANSMISJI

Cavaliadowy PROGRAM zawiera konkursy w aż 4 konkurencjach, dlatego warto mieć pod ręką pełną rozpiskę, by w ten sposób nic nie przeoczyć. Oczywiście nie każdy będzie mógł przyjechać na miejsce, dlatego plan zawiera też informacje na temat transmisji.

LISTY ZAWODNIKÓW I WYNIKI

Cavaliada to gwarancja obecności jednych z najlepszych zawodników (szerzej na ten temat pisaliśmy TUTAJ)! Organizator zamieścił już większość list, oto one: Driving Tour (powożenie)Eventing Tour (WKKW), Dressage Tour (ujeżdżenie) oraz Cavaliada Future. Wyniki będzie można znaleźć TUTAJ, a podsumowania niektórych zmagań będą publikowane na stronie equista.pl.Piotr Mazurek & Peloponez, Blizars, Jaśmina oraz InwencjaTARGI

W trakcie każdej odsłony Cavaliady odbywają się także targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich, co daje możliwość zobaczenia wielu nowinek na własne oczy. Od wyposażenia stajni po biżuterię inspirowaną końmi – każdy znajdzie tu coś dla siebie! Katalog wystawców jest dostępny TUTAJ.

CAVALIADOWE GADŻETY

Coś dla najwierniejszych fanów Cavaliady! Oficjalny sklep internetowy oferuje odzież i gadżety z logo wydarzenia, a trzeba zauważyć, że jest z czego wybierać. Koszulki, kamizelki, czapki, bluzy i wiele innych – wszystkie te rzeczy można zobaczyć i zamówić TUTAJ.

BILETY I KONKURS

Impreza jest biletowana, a wejściówki można kupić ONLINE lub w kasach na miejscu (wówczas obowiązują wyższe ceny). Do wyboru są 3 rodzaje: sport trybuna główna (sektor A), sport trybuna górna (sektor C) oraz trybuna VIP (sektor B). Bilet całodzienny nie oznacza konieczności uczestnictwa we wszystkich zawodach – można przyjść na dowolną godzinę, nawet tylko na ostatni konkurs. Do niedawna istniała jeszcze jedna możliwość zdobycia biletów – chodzi o nasz KONKURS, który zakończył się 16 lutego. 


Daria Kobiernik & Ideal Girl (Contendor x Cisoń)SZATNIE

Na miejscu będzie można skorzystać z szatni, pozostawienie rzeczy jest płatne gotówką wg cennika: odzież – 3 zł, bagaż – 10 zł. 

BANKOMAT

Aby dostać się do najbliższych bankomatów, należy opuścić Tauron Arenę i przejść do centrum handlowego M1 (al. Pokoju 67) lub Galerii Plaza (al. Pokoju 44).
Przydatne linki:

Relacje z Cavaliady Tour 2019/2020 

PROGRAM i plan transmisji

Wyniki na żywo

Cavaliada online

Strona internetowa Cavaliady

Relacje z Cavaliady Tour 2018/2019 

Cavaliada na Facebooku 

Cavaliada na Twitterze 

Cavaliada na Instagramie
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, Tauron Arena Kraków