Cavaliada Kraków 2020: Czy zeszłoroczny rekord zostanie pobity?

Data publikacji: 2020-02-10
Wojciech Wojcianiec (POL) & Cassio Melloni fot Dava Palej Timeless Photography
Wojciech Wojcianiec (POL) & Cassio Melloni podczas GP Cavaliada Kraków 2019W zeszłym roku
Kraków zadebiutował w roli cavaliadowego miasta, a samo wydarzenie okazało się wielkim sukcesem. Wówczas przez hale Tauron Areny (ul. Stanisława Lema 7) przewinęło się aż 14 tys. odwiedzających – czy podczas tegorocznej Cavaliady uda się pobić ten rekord? Krakowska odsłona zawodów będzie jednocześnie 3. etapem sezonu 2019/2020, a wszystko rozstrzygnie się w dniach od 20 do 23 lutego br.! Marzysz o zobaczeniu cavaliadowych zmagań na własne oczy? Weź udział w naszym KONKURSIE i zawalcz o darmowe bilety!

Sandra Sysojeva (LTU) & FurstKażda Cavaliada to sport na najwyższym poziomie, ale połączony z rozrywką – właśnie to sprawia, że cykl jest tak lubiany zarówno przez zawodników, jak i miłośników jeździectwa. Jakie są oczekiwania wobec najbliższej odsłony zmagań? O tym opowiedział Radosław Kulupa, dyrektor Cavaliady Tour: „Pierwsza edycja CAVALIADY w Krakowie spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród zawodników, kibiców, sponsorów i wystawców. Przez to oczekiwania wobec tegorocznego wydarzenia znacznie wzrosły. CAVALIADA to największe wydarzenie jeździeckie w Polsce znane z najlepszej publiczności. Co roku wypełniamy trybuny w Poznaniu, Lublinie i Warszawie wyprzedając bilety jeszcze przed rozpoczęciem imprezy. Naszym marzeniem jest teraz wypełnienie trybun TAURON Areny Kraków – największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Chcielibyśmy w tym roku pobić rekord frekwencji publiczności na zawodach jeździeckich, dlatego zapraszamy wszystkich serdecznie w sobotę, 22 lutego do Krakowa. Na każdego, kto przyjdzie, będzie czekać mały pamiątkowy upominek”. 


Jarosław Skrzyczyński (POL) & ChacclanaNajwiększą część programu będą stanowiły konkursy w skokach przez przeszkody, czyli: Venus vs. Mars (czwartek), Duża Runda i Potęga Skoku (piątek), Speed & Music oraz finał Średniej Rundy (sobota), a także Grand Prix (niedziela). Ostatni z wymienionych będzie najważniejszy i zarazem najtrudniejszy, jednak stawką będą nie tylko imponujące nagrody pieniężne, ale i możliwość zdobycia punktów do światowego rankingu FEI i zestawienia Cavaliady Tour. To jeszcze nie wszystko, ponieważ Grand Prix będzie jednocześnie
kolejnym etapem Pucharu Świata dla Ligi Europy Środkowej (finał jak zwykle odbędzie się podczas Cavaliady w Warszawie), co jeszcze bardziej świadczy o randze tych zawodów. W tamtym roku GP wygrał Wojciech Wojcianiec (obecnie najlepszy polski skoczek wg rankingu PZJ), który podsumował to słowami: „Parkur na TAURON Arenie jest rewelacyjny i zdecydowanie najlepszy ze wszystkich lokalizacji CAVALIADA Tour. Duża przestrzeń sprawia, że konie czują się tu bardzo dobrze. Wszyscy zawodnicy byli pod ogromnym wrażeniem, a panująca atmosfera sprawia, że każdy chce tu wracać”. 


Seweryn Murdzia jest aktualnie liderem rankingu Cavaliada TourObecnym liderem rankingu Cavaliady Tour jest skoczek Seweryn Murdzia (POL), jednak tak naprawdę wszystkie zestawienia są godne uwagi! W przypadku Eventing Tour prowadzi Daria Kobiernik (POL), dla której start w Krakowie nie będzie debiutem: „Na każdej Cavaliadzie jest niepowtarzalna publika i atmosfera, jednak to właśnie Kraków robi olbrzymie wrażenie. Był to mój trzeci start w zeszłym Tourze i razem z Ideal Girl udało nam się wygrać w konkursie WKKW. To było wspaniałe przeżycie”. Tuż za amazonką znajduje się Paweł Warszawski (POL), a zaledwie 4 pkt różnicy zwiastują pasjonujące starcie cavaliadowych WKKW-istów. Królem wśród powożących jest Piotr Mazurek (POL) – tutaj przewaga w rankingu Driving Tour jest już wyraźniejsza, ponieważ różnica z zawodnikiem z 2. miejsca wynosi aż 13 punktów. W przypadku Dressage Tour niekwestionowaną liderką jest Sandra Sysojeva (LTU), która dzięki kompletowi zwycięstw naliczono łącznie 48 pkt, tzn. o 28 pkt więcej od Ilony Janas (POL) z 2. miejsca! Nie sposób pominąć także Cavaliadę Future, czyli zmagania dla najmłodszych skoczków – tutaj na czele rankingów znajdują się Natalia Głowacz (MINI) i Luna Kowalonek (MIDI).


Piotr Mazurek (POL) & Peloponez, Blizard, Jaśmin oraz Inwencja
Tak naprawdę żadne słowa nie oddadzą niepowtarzalnej atmosfery, która panuje podczas każdej Cavaliady, dlatego najlepiej samemu się o tym przekonać – wszystko o BILETACH można znaleźć TUTAJ.

Przydatne linki:

Relacje z Cavaliady Tour 2019/2020 

PROGRAM i plan transmisji

Wyniki na żywo

Cavaliada online

Strona internetowa Cavaliady

Relacje z Cavaliady Tour 2018/2019 

Cavaliada na Facebooku 

Cavaliada na Twitterze 

Cavaliada na Instagramie
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography