In memoriam: Risky Business (Iglesias x Consul)

Data publikacji: 2019-10-23
In memoriam: Risky Business (Iglesias x Consul)

Bez tego konia kariera dresażysty Edwarda Gala (NED) mogłaby wyglądać zupełnie inaczej… 21 października 2019 r. odszedł trakeński ogier Risky Business (Iglesias – Rheingabe/Consul), z którym Holender stawiał pierwsze kroki na poziomie Grand Prix. 

Rest in peace good old friend We just said goodbye to our old friend Risky He was 29 years old. Risky was Edward’s...

Opublikowany przez Glock Horse Performance Center Poniedziałek, 21 października 2019
Pożegnalny wpis na facebookowym profilu ośrodka Glock Horse Performance CenterEdward Gal (NED) zakupił ogiera jako roczniaka, a wspólne treningi pozwoliły na dotarcie do konkursów na poziomie Grand Prix. Na ich pierwsze międzynarodowe zawody pojechali w 1999 r., potem przyszedł czas na kolejne, w tym np. CDI-W Mechelen w Belgii (2000). Risky Business był również reproduktorem, wśród jego potomków można wymienić klacz Beckham EG (Risky Business x Partout), która dosiadała amazonka Nynke Frankes (NED). Z czasem Gal rozpoczął treningi z innymi końmi, lecz strata tego najważniejszego ogiera jest dla niego bardzo trudna:

„Spoczywaj w pokoju, stary przyjacielu. (...) Jesteśmy pełni wdzięczności za to, że był częścią naszego życia przez 28 lat”. 

Dziś Edward Gal (NED) jest jedną z największych gwiazd ujeżdżenia, jest np. brązowym medalistą w klasyfikacji drużynowej Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012) oraz zwycięzcą ME (2009) i (2010). tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Glock Horse Performance Center/ Esmee Geijtenbeek