Jeźdźcy wezmą udział w biegu na cześć Tima Stockdale’a

Data publikacji: 2019-07-17
Jeźdźcy wezmą udział w biegu na cześć Tima Stockdale’aW listopadzie zeszłego roku brytyjskie środowisko jeździeckie straciło Tima Stockdale’a – świetnego skoczka, trenera i popularyzatora hippiki (pożegnanie – TUTAJ). Teraz znani jeźdźcy, w tym olimpijczycy, przygotowują się do wzięcia udziału w biegu charytatywnym #10forTim, by uczcić Jego pamięć i zebrać środki na wsparcie spraw, które były Mu bliskie. 


Tim StockdaleW Wielkiej Brytanii Tim Stockdale był powszechnie znany i lubiany, popularność zyskał dzięki m.in. częstym zaproszeniom do telewizji BBC, gdzie występował jako ekspert ds. jeździectwa. W 2006 r. wziął udział w reality show
Only Fools on Horses (Jego rolą było trenowanie celebrytów), był też autorem książek i filmu szkoleniowego Successful Showjumping With Tim Stockdale. Odszedł w wieku 54 lat, zaledwie miesiąc po zdiagnozowaniu nowotworu żołądka. Jakiś czas później powstała Fundacja Tima Stockdale'a (The Tim Stockdale Foundation), do której ostatnio zgłosiła się rodzina Bunnów, by przedstawić nietypowy pomysł na uhonorowanie Tima. 


3. cześć filmu szkoleniowego Successful Showjumping With Tim StockdaleRodzina Bunnów
kontynuje dzieło biznesmena i multimilionera Douglasa Bunna (1928-2009), założyciela słynnego ośrodka jeździeckiego All England Jumping Course w Hickstead. To właśnie oni zaproponowali zorganizowanie charytatywnego biegu, co poparli najbliżsi Tima – synowie Joseph i Mark oraz żona Laura. Trzeba dodać, że wspomniany obiekt sportowy był bardzo ważny dla Stockdale’a, ponieważ to właśnie tutaj odniósł jedno ze swoich najważniejszych zwycięstw, czyli wygraną w Longines King George V Gold Cup (2010). Bieg #10forTim odbędzie się w ramach zawodów Longines Royal International Horse Show w Hickstead, podczas których zostanie rozegrana również kolejna odsłona The Longines FEI Jumping Nations Cup™. Na tak ważne zmagania przyjadą jedni z najlepszych skoczków świata, a organizatorzy liczą na to, że wielu z nich zechce wziąć udział w biegu i oddać hołd Timowi. 


Douglas Bunn#10forTim
wystartuje 27 lipca o godz. 18, sam bieg będzie miał formę sztafety. Na starcie zobaczymy 10-osobowe drużyny, zadaniem każdego uczestnika będzie wykonanie okrążenia wokół International Arena (800 m). Warunkiem wzięcia udziału jest zebranie zespołu i wpłacenie łącznie 2,5 tys. funtów na rzecz Fundacji. Co ciekawe, organizatorzy zapraszają nie tylko skoczków – zgłoszenie może wysłać każdy chętny i spełniający warunki, takie wnioski rozpatruje Lizzie Bunn. Kto już na pewno weźmie udział w biegu? Swoją obecność potwierdzili następujący jeźdźcy i komentatorzy sportowi:

  • Nick Skelton (GBR) – złoty medalista olimpijski w klasyfikacji indywidualnej (2016) i drużynowej (2012)
  • Shane Breen (IRL) – skoczek i trener, zwycięzca m.in. GP w Monako w ramach LGCT (2018; relacja jest dostępna TUTAJ
  • Laura Kraut (USA) – zdobywczyni złota podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich (2018; podsumowanie jest dostępne TUTAJ
  • Trevor Breen (IRL) – złoty medalista Longines FEI Jumping Nations Cup™ of Great Britain (2018; podsumowanie jest dostępne TUTAJ)
  • William Funnell (GBR) – drużynowy mistrz Europy (2013)
  • Guy Williams (GBR) – podwójny zwycięzca niedawnych zawodów Al Shira’aa Hickstead Derby Meeting (2019)
  • Philippa „Pippa” Funnell (GBR) – pierwsza w historii zwyciężczyni Rolex Grand Slam w WKKW 
  • Steven Wilde – komentator m.in. Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich czy zawodów z cyklu LGCT
  • Nick Brooks-Ward – spiker podczas np. Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012). 


All England Jumping Course w Hickstead
Dla najlepszych oczywiście przewidziano nagrody, a organizatorzy przewidują, że na konto Fundacji Tima Stockdale'a trafi ok. 50 tys. funtów. 


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. The All England Jumping Course (Facebook i WWW)