LGCT Cascais/Estoril 2019: Druga wygrana Martina Fuchsa!

Data publikacji: 2019-06-24
Runda honorowa Martina Fuchsa (SUI) & ogiera Chaplin (Verdi TN x Concorde) w Cascais/Estoril, fot. Stefano Grasso/LGCT


9. etap Longines Global Champions Tour okazał się podobny do tegorocznej odsłony w Madrycie (pełny kalendarz jest dostępny TUTAJ)! Grand Prix znów wygrał Martin Fuchs (SUI), który zaledwie kilka godzin wcześniej odniósł ogromny sukces w Global Champions League, drużynowych zmaganiach w ramach LGCT (podsumowanie LGCT w Madrycie: LGCT i GCL). Szwajcar ponownie stanął na najwyższym stopniu podium, dlatego jego bilet do praskich zmagań LGCT Super Grand Prix trafił do osoby o oczko niżej, czyli… Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem spotkania w portugalskich miejscowościach Cascais i Estoril, które odbyło się w dniach od 20 do 22 czerwca na terenie Hipódromo Manuel Possolo!


Hipódromo Manuel PossoloNa starcie stanęło 34 zawodników, 4 z nich zdecydowało o rezygnacji z dalszego udziału w I rundzie, a do II nawrotu dostało się 11 skoczków. Zmagania przyciągnęły wielu miłośników sportowej rywalizacji, wśród widzów znalazł się np. portugalski piłkarz Gonçalo Guedes z klubu Valencia CF. Zwycięzcą 9. etapu LGCT został Martin Fuchs (SUI), który w tym samym dniu triumfował wraz z Benem Maherem (GBR) – panowie tworzą ekipę London Knights, a razem idą jak burza! W GP Brytyjczyk zajął 2. miejsce, a dzięki temu, że było to drugie zwycięstwo Szwajcara, to właśnie on otrzymał bilet do Pragi, gdzie spróbuje zawalczyć o wygraną w LGCT Super Grand Prix. Fuchs wystartował z 12-letnim ogierem Chaplin (Verdi TN – Jaltha B/Concorde), a sam przyznał, że najbardziej obawiał się właśnie Mahera i jego 10-letniego wałacha Explosion W (Chacco Blue – Uarina/Baloubet du Rouet): „(...) Chaplin jest bardzo szybkim koniem, podobnie jak Explosion, ale dziś szczęście było po mojej stronie”. Na 3. miejscu znalazł się Michael Duffy (IRL) & 14-letni ogier Mullaghdrin Touch the Stars (Touchdown – Irco Rain/Irco Mena).


Martin Fuchs (SUI) & Chaplin (Verdi TN x Concorde)Ben Maher (GBR) & Explosion W (Chacco Blue x Baloubet du Rouet)

 

Michael Duffy (IRL) & Mullaghdrin Touch the Stars (Touchdown x Irco Mena)Wyniki dziewiątej kwalifikacji LGCT

LGCT Grand Prix, Cascais/Estoril, 22 czerwca


1. Martin Fuchs (SUI) & Chaplin – 0/0; 37,64 

2. Ben Maher (GBR) & Explosion W – 0/0; 38,09 

3. Michael Duffy (IRL) & Mullaghdrin Touch the Stars – 0/0; 38,58 

4. Darragh Kenny (IRL) & Important de Muze – 0/0; 39,56 

5. Niels Bruynseels (BEL) & Utamaro D Ecaussines – 0/0; 40,55 

6. Bart Bles (NED) & Gin D – 0/0; 41,08 

7. Marcus Ehning (GER) & Funky Fred – 0/4; 36,21 

8. Christian Ahlmann (GER) & Clintrexo Z – 0/4; 37,54 

9. Pieter Devos (BEL) & Claire Z – 0/4; 38,76 

10. Mark McAuley (IRL) & Utchan de Belheme – 0/4; 40,36 

11. Julien Epaillard (FRA) & Virtuose Champeix – 0/8; 40,06 

Wyniki szczegółowe 

Lista startowa 


Podium
 


Podliczenie dodatkowych punktów wyłoniło nowego lidera rankingu – obecnie jest nim Pieter Devos (BEL). Awanse mogli też świętować Ben Maher (GBR) i Niels Bruynseels (BEL), ale niestety nie obyło się bez spadków, niższe miejsca zajęli Daniel Deusser (GER), Peder Fredricson (SWE), Maikel van der Vleuten (NED), Scott Brash (GBR) i Malin Baryard-Johnsson (SWE). Do pierwszej dziesiątki wskoczyli Marcus Ehning (GER) i Bart Bles (NED), a poza nią znaleźli się Jos Verlooy (BEL) i Jérôme Guery (BEL).


Ranking LGCT 2019

1. Pieter Devos (BEL) – 206

2. Daniel Deusser (GER) – 190

3. Ben Maher (GBR) – 187

4. Niels Bruynseels (BEL) – 166

5. Peder Fredricson (SWE) – 160

6. Marcus Ehning (GER) – 131

7. Maikel van der Vleuten (NED) – 128

8. Bart Bles (NED) – 126

9. Scott Brash (GBR) – 125

10. Malin Baryard-Johnsson (SWE) – 124

Ranking szczegółowy


Opuszczamy Hipódromo Manuel Possolo i ruszamy dalej!Następnym przystankiem będzie miejscowość, w której rok temu zwyciężył Shane Breen (IRL), a ceremonia dekoracji była niezwykła – nagrodę wręczył sam książę Albert II (podsumowanie
TUTAJ)! LGCT w Monako odbędzie się w dniach od 27 do 29 czerwca.tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Stefano Grasso/LGCT

Konie - zobacz rodowody

Chaplin

Explosion W