In memoriam: Box Quite

Data publikacji: 2018-09-21
In memoriam: Box Quite

 

Znów smutne wieści ze Światowych Igrzysk Jeździeckich… 19 września uśpiono klacz Box Quite (Quite Easy – Lady Like Klt/Little Boy 756), która dosiadana przez Szwedkę Anne Freskgård brała udział w rywalizacji o medale w dyscyplinie WKKW (podsumowanie TUTAJ) na WEG. Przypomijmy, że zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o poddaniu eutanazji innego konia, występującego na Igrzyskach (więcej TUTAJ).

 

Anna Freskgård (SWE) & Box Quite, Strzegom 2017

 

12-letnia klacz rasy SWB urodziła się 22 maja 2006 r., a jej międzynarodowa kariera rozpoczęła się w 2013 r. – Box Quite (Quite Easy – Lady Like Klt/Little Boy 756) uczestniczyła w konkursach WKKW i skoków przez przeszkody, a dosiadała ją Anna Freskgård (SWE). Polscy miłośnicy jeździectwa mogli wielokrotnie obserwować tę parę na zawodach w Strzegomiu, Sopocie i Baborówku. Niestety występ w ramach FEI World Equestrian Games (WEG) okazał się tym ostatnim… FEI wydało oświadczenie (oryginał TUTAJ), w którym wyjaśniono przyczyny podjęcia decyzji o uśpieniu konia:

 

 

Z ogromnym żalem potwierdzamy, że koń Box Qutie (FEI ID: 103ZC00) – dosiadany przez Annę Freskgård (FEI ID: 10047105) podczas zawodów WKKW na WEG – został dziś uśpiony o godz. 16:21.

 

12-letnia klacz utykała po zakończeniu sobotniej (15 września) próby terenowej, dlatego natychmiast przewieziono ją karetką do Tryon Equine Hospital. Zdiagnozowano uszkodzenia tkanki miękkiej, a stan klaczy zaczął się poprawiać, ale później znów uległ pogorszeniu przez niewydolność krążenia.

 

Ostatecznie właścicielka konia Therese Örup, zawodniczka [Anna Freskgård], stajenny oraz weterynarze podjęli decyzję o uśpieniu konia.

 

Zgodnie z Przepisami Weterynaryjnymi FEI zostanie przeprowadzona sekcja zwłok konia. Próbki zostały już pobrane bezpośrednio po zakończeniu próby terenowej, podczas której pojawił się uraz.

 

Box Qutie brała udział w konkursach na poziomie międzynarodowym od 2013 r., a wg wykazu FEI na koncie miała 34 starty, w tym zwycięski występ na CIC3* w Strzegomiu (POL) w kwietniu tego roku.

 

Anna Freskgård (SWE) & Box Quite, Strzegom 2017

 

 

 

Właścicielce konia, zawodniczce i wszystkim fanom Box Quite przekazujemy najszczersze kondolencje.

 

 

 

 

 

 

 

 

oświadczenie: FEI, tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Box Qutie

Inspiracje

Facebook

Instagram