In memoriam: Lokan

Data publikacji: 2018-04-23
In memoriam: Lokan fot - Katarzyna Broda ( faraa ) - photography

 

W wieku 17 lat na wieczne zielone pastwiska pogalopował ogier śląski Lokan (Largis - Lokana/Glockner) wyhodowany w Stadzie Ogierów Książ

Ten kruczoczarny i charakterystyczny ogier przyszedł na świat wiosną 2001 roku. Już w wieku 4 lat odniósł pierwszy sukces – został Czempionem Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu. Od młodego wieku wyróżniał się nieprzeciętną urodą i wybitnym ruchem, posiadając również doskonałe pochodzenie – jego ojciec to Largis (Bojkot - Laroga/Ilit xx), a matka Lokana (Glockner - Ligota/Wrangel)

 

Bartłomiej Kwiatek & Lokan, Mistrzostwa Świata 2012

 

Kariera sportowa Lokana była od początku związana z osobą Bartłomieja Kwiatka – czołowego polskiego powożącego. Para wspólnie zdobywała medale Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata (m.in. srebrny medal na MŚ w Patroni del Vivaro 2010 roku) oraz osiągała liczne sukcesy na MPMK oraz wielu zawodach krajowych i międzynarodowych.

Sylwetkę wspaniałego Lokana, jego osiągnięcia sportowe i hodowlane przybliżyliśmy bliżej w artykule z serii „Niezwykłe konie”, który można przeczytać TUTAJ, wiele o nim opowiedział również sam Bartłomiej Kwiatek w naszym wywiadzie (TUTAJ).

 

Odejście tak wspaniałego konia jest ogromną stratą nie tylko dla zespołu Kwiatek Driving Team oraz SO Książ, ale również dla całego środowiska jeździeckiego. W imieniu redakcji przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia. 

 

 

 

 

 

fot.  Katarzyna Broda - Katarzyna Broda ( faraa ) - photographyKwiatek Driving Team

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Lokan