In memoriam: Poet's Voice

Data publikacji: 2018-03-19
Poet's Voice fot. Darley Europe
Poet's Voice (Dubawi - Bright Tiara/Chief's Crown)

 

W wieku 11 lat niespodziewanie odszedł ogier pełnej krwi angielskiej Poet's Voice (Dubawi - Bright Tiara/Chief's Crown). Jak czytamy w oficjalnym komunikacie - przyczyną śmierci był zawał serca. 

Poet's Voice urodził się w Wielkiej Brytanii. Był synem znakomitego Dubawi (Dubai Millennium - Zomaradah/Deploy) i sprowadzonej z USA klaczy Bright Tiara (Chief's Crown - Expressive Dance/Riva Ridge). Co ciekawe Poet's Voice był po kądzieli wnukiem og. Chief's Crown, ojca m.in. użytego w Polsce og. Chef Supreme.

Poet's Voice na torze biegał przez trzy sezony (2009-2011), łącznie 16 razy, 10 razy zajmując miejsca w czołowej czwórce i odnosząc cztery zwycięstwa. Jego największym sukcesem była wygrana w Queen Elizabeth II Stakes w Ascot, w 2010 roku (trzylatkiem). 

Po zakończonej karierze wyścigowej, Poet's Voice zajął boks ogiera Dalham Hall (Darley), krył też w australijskim oddziale Darley w Kelvinside Stud. Do tej pory najlepszym potomkiem Poet's Voice jest Poet's Word - zwycięzca Glorious Stakes.

 

tekst: Equista.pl, na podstawie materiałów prasowych Darley, fot. Darley 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Poet's Voice

Inspiracje

Facebook

Instagram