In memoriam: Eldon

Data publikacji: 2017-09-28
Eldon fot. Oliwia Chmielewska
fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

Dziś rano w wieku 32 lat na wiecznie zielone pastwiska pogalopował Eldon (Penitent - Erotyka/Eufrat). Niesłychanie zasłużony dla polskiej hodowli przedstawiciel rodu Ilderim or.ar, najlepszy syn Czempiona Europy 1987 - wspaniałego Penitenta (Partner - Penza/Faher). 

Eldon zachwycał nie tylko urodą, prawidłowością budowy i dzielnością, ale przede wszystkim ruchem, który przekazywał swojemu potomstwu. W 1991 roku wywalczył tytuł Czempiona Europy, a rok później Czempiona Polski. W hodowli był aktywny przez 20 lat (!), w okresie od 1991 do 2011 roku, kryjąc nie tylko w polskich stadninach państwowych SK Michałów, SK Janów Podlaski i SO Białka, ale również w Wielkiej Brytanii (1993-1994). Dał m.in. derbistę z roku 2001 og. Espadero (od Esparceta/Fawor), sprzedanego na Pride of Poland za 210 tys. euro czy Młodzieżową Wiceczempionkę Polski klacz Emika (od Emoza/Ernal). Godnym następcami Eldona są jego najlepszy syn - Piaff (od Pipi/Banat) - Czempion Polski Ogierów Starszych z roku 2005 oraz wnuk - Alert (od Andaluzja/Sanadik El Shaklan). 

Eldon od 2012 roku nie był już wykorzystywany w hodowli i spędzał emeryturę w macierzystej SK Michałów. Znamienny jest fakt, że niespełna dwa tygodnie temu odszedł jego stajenny sąsiad - Wachlarz, o którym pisaliśmy TUTAJ

 

 

Piaff (Eldon - Pipi/Banat) hod./wł. SK Janów Podlaski 
fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

Alert (Piaff - Andaluzja/Sanadik El Shaklan) hod./wł. SK Janów Podlaski
fot. Ewa Imielska-Hebda/Pride of Poland 2016

 

 

fot. SK Michałów

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Eldon