Kolorowe podkowy dla koni MonoBloc Sport Horseshoes

Data publikacji: 2017-09-28
Kolorowe podkowy dla koni MonoBloc Sport Horseshoes

 

Kolorowo i elegancko?

Zwolenników kucia, jak i tych wolących „bose kopyto” jest praktycznie tyle samo. Ci pierwsi jednak zgodzą się, że dobry kowal i dobrze dopasowane podkowy to podstawa. Jeśli już mamy zapewnioną idealną opiekę fachowca możemy korzystać z jego wielu rad i odpowiedniego tego w czym nasz koń ma „chodzić”. I teraz gratka dla estetów, może warto skusić się na pewną odmianę i zdecydować się na… kolorowe podkowy? Taki produkt znalazł się w ofercie amerykańskiej firmy American Equus.

 

 

Produkt jest dostępny w wielu kolorach i rozmiarach

 

Sam produkt został zaprojektowany przez założyciela marki Davida Shano, przy udziale i konsultacjach wielu kowali. Wszystkie osoby zainteresowane mają do wyboru aż 5 modeli w różnych kolorach (niebieski, różowy, czerwony, srebrny, fioletowy, miedziany), a jeśli paleta kogoś nie zadowala, można poprosić o wykonanie podków w ulubionym odcieniu.

 

Tak podkowa prezentuje się na kopycie

 

Estetyka i ładny wygląd to nie wszystko. Czy zalety kończą się na tym, że możemy zamówić np. zielone podkowy? Produkt elegancko się prezentuje, ale firma skupiła się również na innych aspektach. Wykorzystanie aluminium zdecydowanie zmniejszyło wagę – aż o 65% w porównaniu z tradycyjnymi podkowami. Lekkość nie wpływa negatywnie na zachowanie równowagi, jak również nie ogranicza swobody ruchów.

Na zdjęciach można też dostrzec, że przednia krawędź podkowy została specjalnie wyprofilowana. Nadanie takiego kształtu zmniejsza obciążenie ścięgien i samego kopyta. 

 

Wykończenie podkowy gwarantuje nasycony kolor i odporność na ścieranie

 

Wróćmy jeszcze na chwilę do kolorów. Aluminium, z którego firma wykonuje podkowy, poddano anodyzacji. Proces ten sprawia, że przez długi czas będziemy mogli podziwiać jednolitą barwę, ale to nie wszystko – zapobiega nie tylko ścieraniu się koloru, ale także infekcjom i dostawaniem się bakterii między kopytem a podkową.

 

Podkowy precyzyjnie przylegają do kopyta, dzięki czemu idealnie chronią i amortyzują ewentualne wstrząsy 

 

Dostępne modele:

  1. MonoBloc High Goal Sport Horseshoes HIND (rozmiary: .0, .00, .000, 1; cena za parę: 39,95 USD)
  2. MonoBloc Sport Edge Horseshoe (rozmiary: .0, 1, 2, 3; cena za parę: 59 USD)
  3. MonoBloc Sport Infinity Horseshoe (rozmiary: .0, .00, 1, 2, 3; cena za parę: 39 USD)
  4. MonoBloc High Goal Sport Horseshoes (rozmiary: .0, .00, .000, 1; cena za parę: 39,95 USD)
  5. MonoBloc Velocity Racing Horseshoes (rozmiary: .0, .00, .000, 1, 2; cena za parę: 39-47 USD).

 

Podpokowy można kupić w wybranych sklepach oraz na stronie producenta: American Equus

 

 

 

fot. materiały prasowe, tekst i opracowanie: equista.pl