Nowy koń w stajni Ludgera Beerbauma

Data publikacji: 2018-10-18
Ludger Beerbaum (GER), wielokrotny złoty medalista olimpijski 
 

Stajnia słynnego skoczka wzbogaciła się o kolejnego konia! W Ludger Beerbaum Stables w Riesenbeck (GER) stacjonują obiecujące młode talenty, a teraz do ich grona dołączył holsztyński Chubakko (Connor – Waleska V/Colman).

 

Chubakko & Christian Kukuk (GER)

 

Chubakko urodził się w 2013 r. pod okiem hodowcy Wolfganga Söhnera. W drzewie genealogicznym ogiera widnieją same gwiazdy! Dziadkiem od strony ojca jest słynny Casall Ask (Caretino 2 – Kira XVII/Lavall 5), koń z okresu największych sukcesów Rolf-Görana Bengtssona (SWE) – więcej o Casall Ask pisaliśmy TUTAJ. Wśród przodków Chubakko są również „Dar Niebios” Cor de la Bryere (Rantzau – Quenotte/Lurioso) czy Contender (Calypso II – Gofine/Ramiro Z), zwyciezca 100-dniowego testu w Adelheidsdorf (1987).

 

 

Chubakko & Andreas Ilg

 

Ogier jest świetnie i harmonijnie zbudowany. Już w wieku 3 lat zachwycił publiczność podczas Körungu w München-Riem – pokazał wtedy bardzo dobrą technikę skoków i nieprzeciętny refleks. Trzykrotnie pojawiał się na testach w Muenster-Handorf (2016, 2017, 2018), zawsze uzyskując wysokie noty. Doceniano jego silną motywację, duże zdolności i widoczny gołym okiem talent. Początkowo jeździł na nim Andreas Ilg, a od sierpnia br. Klaus Krüp, z którym brał już udział w konkursach klasy M (polski odpowiednik – klasa C, czyli wysokość przeszkód do 130 cm).

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. ludger-beerbaum.de 
 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Chubakko