Nowy koń dla Charlotte Dujardin

Data publikacji: 2018-11-23
Nowy koń dla Charlotte Dujardin

 

Utalentowana i uwielbiana przez fanów ujeżdżenia Charlotte Dujardin (GBR) kupiła nowego konia. Na jej facebookowym profilu pojawił się wpis potwierdzający tę informację, a także wzmianka, że klacz od razu „podbiła jej serce”! 

 

Próbka umiejętności Alive and Kicking – tutaj jeszcze z Lauren Asher
 

 

Nowym koniem złotej medalistki olimpijskiej (o zdobyciu medalu pisaliśmy TUTAJ) jest 4-letnia klacz westfalska Alive and Kicking (All at Once x Furst Piccolo), wcześniej nosząca imię Audrey. Konia wyhodował Michael Schulte (Unna, Niemcy), a następnie odkryła ją obecnie 22-letnia zawodniczka Lauren Asher (USA). Okazało się, że Amerykanka rzeczywiście się nie pomyliła – wraz z Alive zajęły 8. miejsce podczas finału VSN Trophy (2017). Lauren podjęła jednak decyzję, by sprzedać klacz – właśnie tym celu Lennart Bos trenował konia. To transakcji doszło miesiąc temu, a nowymi właścicielami zostali Bjarke Laustsen i Patricia Florin ze szwedzkiej stajni Gunnarlunda Dressage.

 

W dniach od 3 do 6 października Charlotte Dujardin gościła na Mistrzostwach Szwecji Młodych Koni we Flyinge, plan jej podróży obejmował też wizytę w stajni Gunnarlunda Dressage. Na miejscu była już Alive and Kicking, a jeszcze podczas tych odwiedzin krążyły pogłoski, że Dujardin zdecydowała się tam na zakup nowego konia. Informacja jest potwierdzona, zatem pozostaje czekać na pierwszy wspólny występ Charlotte Dujardin i Alive and Kicking – już teraz życzymy temu duetowi wielu sukcesów na miano „Złotego Valegro"!

 

Wpis Charlotte Dujardin na Facebooku 

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FB Charlotte Dujardin/Kimberly Deelen Precious Photo Moments