Klacz Catch Me If You Can zmienia właściciela

Data publikacji: 2018-11-20
Nowy właściciel klaczy Catch Me If You Can
Laura Klaphake (GER) & Catch Me If You Can na FEI World Equestrian Games™ 2018
 

Zaledwie 10-letnia klacz Catch Me If You Can (Catoki – Agentin/Acordplus) od dawna jest jedną z ulubienic wielbicieli skoków przez przeszkody, a jej sukcesy imponują nawet najbardziej utalentowanym zawodnikom. Mówi się, że negocjacje były długie i trudne, ale Paul Schockemöhle (dotychczasowy właściciel klaczy) ostatecznie przyjął jedną z ofert. Do kogo trafi Catch Me If You Can?

 

 

Laura Klaphake (GER) & Catch Me If You Can podczas Longines Global Champions League 2018 w Hamburgu

 

 

Do tej pory Catch Me If You Can dosiadała Laura Klaphake (GER) – klacz i zawodniczka tworzyły zgrany i skuteczny duet, wspólnie zdobyły np. brązowy medal drużynowo na ostatnich Światowych Igrzyskach Jeździeckich (więcej TUTAJ) czy złoty medal drużynowo na CHIO Aachen 2018 (więcej TUTAJ).

 

Niemiecki magazyn „Bild” (polskim odpowiednikiem gazety jest „Fakt”, zatem trzeba wziąć pod uwagę, że ta wiadomość może być mocno przekoloryzowana lub nawet zmyślona) poinformował, że o zakupie klaczy marzyła Jennifer Gates (więcej o zawodniczce pisaliśmy TUTAJ), córka Billa Gatesa. Wg gazety miała ona zaproponować nie mniej niż 8 milionów dolarów, jednak Paul Schockemöhle i tak odmówił.

 

Schockemöhle być może otrzymał więcej propozycji, jednak dziś już wiadomo, kto został nowym właścicielem klaczy. 18 listopada na facebookowym profilu Czech Equestrian Team pojawiła się informacja o tym, że cały zespół cieszy się z przybycia Catch Me, zacytowano też słowa byłego już właściciela konia: „[Paul Schockemöhle] jest bardzo szczęśliwy, że klacz trafi w dobre ręce i do przecudownych ludzi, a Catch Me i Annie życzy dużo szczęścia”. W tym miejscu trzeba dodać, że wspomniana Anna to Anna Kellnerová (CZE), która od tej pory będzie startowała z Catch Me If You Can.

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Martin Dokoupil