Klacz po Stakkato sprzedana za 2,4 mln euro!

Data publikacji: 2018-12-11
Córka Stakkato sprzedana za 2,4 mln euro

 

Niedawna Aukcja P.S.I. (8-9 grudnia br.) okazała się najważniejszą w całej historii tych licytacji, a zauważmy, że P.S.I. są organizowane od 39 lat. Klacz Stakkariealla (Stakkato – Corialla/Chacco-Blue) została wylicytowana za 2 400 000 EUR, co jest rekordem P.S.I.!

 

6-letnia klacz Stakkariealla (Stakkato – Corialla/Chacco-Blue)
 

 

Licytacja odbyła się w Ankum Auction Centre w Ankum (GER). Na miejsce przybyli hodowcy z malutkich miejscowości, przedstawiciele hodowli o światowej sławie, a także tysiące podekscytowanych widzów. Wszyscy z zapartym tchem obserwowali prezentacje koni, wśród których znalazły się konie ujeżdżeniowe (26) i skokowe (również 26). Ulli Kasselmann (organizator P.S.I., hodowca i sprzedawca) przyznał, że zawsze odczuwa presję, a przygotowanie Aukcji jest dla niego ogromnym stresem: „W dzisiejszych czasach nie wiadomo, jak wszystko się potoczy i jak zareagują kupcy, jednak odkryliśmy, że nazwa P.S.I. ma dobrą renomę na całym świecie”. Obawy organizatora szybko odeszły w zapomnienie, ponieważ aż 50 koni zostało zakupionych przez nabywców z całego świata!

 

Stakkariealla, rekordzistka P.S.I. Auction

 

Hanowerska Stakkariealla jest efektem świetnego programu hodowlanego Lewitz Stud, a na aukcji pojawiła w kategorii koni skokowych. 6-letnia klacz ma już na koncie pierwsze sukcesy (m.in. zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata Młodych Koni 2018 w Lanaken, gdzie wystąpiła z niemieckim zawodnikiem Patrickiem Stühlmeyerem). Licytacja zakończyła się na kwocie 2 400 000 EUR, a nabywcą urodziwej klaczy został kupiec ze Stanów Zjednoczonych.  

 

4-letni ogier V-Plus (Vivaldi – Farah/Fürst Romancier)
 

Najwyższą kwotę wśród koni ujeżdżeniowych uzyskał 4-letni ogier V-Plus (Vivaldi – Farah/Fürst Romancier), chwalony za wyjątkową jakość i świetny charakter. W jego wypadku ostateczna cena wyniosła 1 200 000 EUR. Już wkrótce koń zamieszka w zachwycającym ośrodku jeździeckim Harmony Sporthorses w Kiowa (Kolorado, USA), a nad jego szkoleniem będzie czuwać Susan Pape (niemiecka zawodniczka i trenerka).

 

 

Prezentacja ogiera V-Plus 
 

 

Łączne sumy tej edycji Aukcji P.S.I. robią wrażenie! W przypadku koni ujeżdżeniowych – 7 265 000 EUR (średnia cena: 290 600 EUR), a koni skokowych – 9 975 000 EUR (średnia cena: 399 000 EUR).

 

 

 

Przydatne linki

P.S.I. Auction – oficjalna strona internetowa 

Katalog online – konie ujeżdżeniowe

Katalog online – konie skokowe

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. mat. prasowe P.S.I. Auction
 

 

Konie - zobacz rodowody

Stakkato

Vivaldi