For the Ride of Your Life - innowacyjne bryczesy prosto z USA

Data publikacji: 2016-12-17
Bryczesy PerforMAX FITS
 Flagowy model bryczesów FITS PerforMAX z innowacyjnym lejem 

 

Na rynku od pewnego czasu standardowy pełny lej został wyparty przez leje silikonowe. W założeniu dają one większy komfort użytkowania i lepszą przyczepność do siodła – są bardziej „tępe”. Co jeśli pójść w drugą stronę… Zamiast silikonu, zmodyfikować i użyć stosowanego pierwotnie materiału jakim jest skóra? Tę drogę wybrała firma amerykańska FITS (For the Ride of Your Life), której rozwiązania są już opatentowane nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Europie. 

Oferta spodni z pełnym oraz kolanowym lejem jest szeroka. Skupimy się na tych pierwszych, modelu PerforMAX All Season (zdjęcie powyżej). Bryczesy wyróżniają się wizualnie przede wszystkim ze względu na lej. Zastosowana została naturalna perforowana, wyjątkowo miękka i elastyczna jelenia skóra. W trakcie użytkowania zachowuje się znacznie lepiej niż jej sztuczne odpowiedniki czy zamsz. Dla maksymalnej swobody ruchów oraz komfortu lej ma charakterystyczny krój, zamiast użycia jednego dużego płata skóry, podzielono go na 4 niezależne elementy.  

 

Flagowy model bryczesów FITS PerforMAX z innowacyjnym lejem 

 

Segmentacja zapewnia brak ograniczeń w zakresie ruchów, umożliwiając tym samym głębszy dosiad. Sposób wyprawienia skóry oraz jej niejednolita struktura zwiększają przyczepność oraz cyrkulację powietrza. Całości dopełnia zastosowana tkanina – mikrofibra (54% nylon, 17% poliester) z dodatkiem 29% lycry. Posiada ona właściwości dzięki, którym sprawdza się w użytkowaniu cały rok. Specjalny diagonalny splot włókien poliestrowych sprawia, że materiał świetnie odprowadza pot i nie dopuszcza do przegrzania w cieplejsze dni. Przy niższych temperaturach tworzy się cienka izolacyjna warstwa powietrza między ciałem, a tkaniną, która z kolei zapobiega wychłodzeniu i pozwala utrzymać optymalną ciepłotę ciała. Wykorzystana mikrofibra typu 4-way stretch (popularny typ materiału wśród wiodących marek) jest bardzo elastyczna, zapewnia idealne dopasowanie do ciała, a także wsparcie dla mięśni w czasie pracy podczas jazdy. Materiał jest wytrzymały, odporny na przetarcia i deformacje, co pozwala cieszyć się użytkowaniem bryczesów FITS w niezmienionej formie przez wiele sezonów.

 

FITS Tech Tread

 

 Flagowy model bryczesów FITS kosztuje $259. Wychodząc naprzeciw panującej modzie dostępne są również modele z lejem typu „grip”, który także ma oryginalny wzór, stworzony w oparciu o analizę ruchów jeźdźca w siodle. Model TechTread ($129) w skrócie jest opisywany jako „lżejsza” wersja PerforMAX przedstawionego przez nas.  

Bryczesy nie uwiodą nas może mnogością kolorów, ponieważ marka FITS postawiła na klasykę, to jednak rozwiązania techniczne jakie oferują warte są uwagi. Firma ma także dobrze opisaną szeroką gamę rozmiarów.

Więcej informacji: fitsriding.com

 

Bryczesy FITS są oferowane w klasycznych kolorach jak czerń, szarość czy beż

 

 


 

 Autorką artykułu jest 
Sonia Szczęsna, absolwentka Wydziału Zastosowań Matematyki i Informatyki, warszawskiej SGGW, z końmi związana od kilkunastu lat, a od kilku zajmująca się sprzedażą
i doradztwem w zakresie
sprzętu jeżdzieckiego. Sonia ma wiele pasji, jedną 
z nich są innowacje stosowane w jeździectwie.

 

 

 

 

 

 

fot. materiały prasowe FITS