To już pewne - Valegro kończy karierę!

Data publikacji: 2015-11-16
Charlotte Dujardin & Valegro
 Charlotte & Valegro - ceremonia wręczenia nagrody dla Konia Roku KWPN, 's-Hertogenbosch 2014

 

Pierwsze plotki o końcu kariery Valegro pojawiły się w mediach już w lutym 2015r. W czerwcu wiadomość potwierdziła sama Charlotte Dujardin, oświadczając, że Valegro przejdzie na emeryturę po Igrzyskach Olimpisjkich w Rio, zaplanowanych na sierpień 2016r.

Mimo oficjalnego stanowiska zawodniczki oraz jej trenera - Carla Hestera, część kibiców wciąż liczyła, że nie jest to ostateczna decyzja. Po ostatniej wypowiedzi Charlotte, wydaje się jednak, że jest ona nieodwołalna. Valegro przejdzie na emeryturę po Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Chciałabym celebrować nasz ostatni wspólny występ, przeżywać i doceniać każdą ostatnią chwilę - powiedziała Charlotte w wywiadzie dla BBC.

Valegro (Negro x Gershwin) ur. 2002, to jeden z najlepszych koni ujeżdżeniowych wszechczasów. Dosiadany przez Charlotte Dujardin zdobywał nie tylko tytuły Mistrza Europy, Świata czy złote medale IO, ale był także autorem rekordowych przejazdów. Dwukrotnie wygrał również Finał Pucharu Świata (Lyon 2014 i Las Vegas 2015). W 2014 roku księga KWPN przyznała mu zaszczytny tytuł Konia Roku. 

Więcej o Valegro pisaliśmy TUTAJ

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl