Finał Pucharu Świata Las Vegas 2015: Reem Acra FEI World Cup Final Dressage

Data publikacji: 2015-04-10
Finał PS 2013/2014 fot. Dirk Caremans
Podium Finału PŚ 2013/2014 Lyon, od lewej: Helen Langehanenberg (GER), Charlotte Dujardin (GBR) i Edward Gal (NED)

 

W niach 15-19 kwietnia w Las Vegas w  Thomas & Mack Arena odbędzie się Finał Pucharu Świata w UjeżdżeniuReem Acra FEI World Cup Dressage. Wystąpi w nim 18 zawodników z 9 państw. Swoich reprezentantów będą miały: Dania, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Rosja, Szwecja, USA i Wielka Brytania. Sponsorem finału, podobnie jak i całego cyklu rozgrywek PŚ, jest marka Reem Acra

Obrończynią tytułu jest Charlotte Dujardin, która razem z Valegro sięgnęła po zwycięski tytuł rok temu w Lyon. Brytyjka będzie startować również w tym roku w Las Vegas.  
 
Charlotte Dujardin & Valegro, fot. Dirk Caremans
 Charlotte Dujardin & Valegro
  
Na liście uczestników finału znajdują się ponadto zwycięzcy finalów z ubiegłych lat:
  • Isabell Werth (GER) - dwa razy sięgnęła po zwycięstwo w finale PŚ, w 1992 w Goetheborgu i w 2007 roku właśnie w Las Vegas
  • Steffan Petters (USA) - zwycięzca z roku 2009 (Las Vegas)
  • Edward Gal (NED) - najlepszy zawodnik finału w 's-Hertogenbosch w 2010 roku

 

Tegoroczny finał w Las Vegas jest rozgrywany już po raz trzydziesty. Dotychczas najwięcej, bo aż 12 tytułów wywalczyli reprezentanci Holandii (w tym 9 Anky Van Grunsven!). Ośmiokrotnie na najwyższym stopniu podium stawał zawodnik z Niemiec.

Finał PŚ rozpocznie się w czwartek, 16 kwietnia konkursem Grand Prix. Wystąpi w nim 18 par. Wszyscy Ci, którzy ukończą GP z wynikiem przynajmniej 60% będą mogli zaprezentować się w programie dowolnym - Grand Prix Freestyle. To właśnie ten konkurs wyłoni zwycięzcę sezonu 2014/2015.

 

Lista zawodników i koni

 

 

źródło: materiały prasowe FEI, fot. Dirk Caremans/FEI