Kolejny ogier polskiej hodowli uznany w Anglo European Studbook!

Data publikacji: 2015-11-03
Mily Way fot. Elevage d'elphen

 

Z przyjemnością informujemy o kolejnym ogierze polskiej hodowli, uznanym w jednym z zachodnioeuropejskich związków hodowlanych. Koniem tym jest wielkopolski Milky Way (Arktos - Mebora/Bonsun), który dziś uzyskał pozytywną opinię komisji księgi AES (Anglo European Studbook)!

Milky Way urodził się 6 marca 2013 roku. Jego hodowcą jest Konrad Jaskulski, a właścicielem Elevage d'elphen - francuska stadnina specjalizująca się w hodowli koni sportowych, nietypowych maści. Właśnie rzadka maść cremello, poza walorami użytkowymi, jest tym co szczególnie wyróżnia tego ogiera. Połączenie maści cremello z każdą maścią podstawową da zawsze potomstwo maści "rozjaśnionej"

 

Milky Way we Francji

 

Właściciele ogiera i Elevage d'elphen - Geraldine Neveux i Olivier Meterreau wypowiadają się o Milky Way w samych superlatywach:  Komisja AES przyznała ogierowi Milky Way licencję, bez ograniczenia liczby klaczy do pokrycia, co jest bardzo rzadkie w przypadku dwuletnich ogierów. Jesteśmy bardzo zadowoleni i ogromnie wdzięczni Justynie Adamczyk, za świetną pracę, jaką włożyła w odchowanie tego konia.

Milky Way to koń z doskonałym temperamentem, inteligentny w skoku. W przyszłości chcielibyśmy, aby startował właśnie w tej konkurencji. W 2016 pokryje nasze najlepsze klacze, córki i wnuczki takich ogierów jak Baloubet du Rouet czy Quidam de Revel. 

 

Warto dodać, że licencję niemiecką zdobył wcześniej inny syn ogiera Arktos - Idryss, co dowodzi, że hodowane w Polsce konie "kolorowe" cieszą się uznaniem w Europie. Pisząc o nowouznanym ogierze, należy wspomnieć, że licencję AES uzyskał w przeszłości m.in. małopolski El Bonillo (Berlin Bej - Egzema/Przedświt XIII-4 x), a także stacjonujące w Polsce, choć zagranicznej hodowli - Farezzo B i Cassini Van Hammond. 

W 2016 roku Milky Way będzie dostępny dla francuskich hodowców. Gratulacje dla hodowcy oraz właścicielki!

 

fot. Elevage d'elphen