Ogier Suliwan zakwalifikowany na International Ardennes Show w Szwecji

Data publikacji: 2018-07-18
Ogier Suliwan, fot. WZHK w Warszawie

 

Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Warszawie poinformował o sukcesie Suliwana (Pacha de Lagrange – Stjärna/Macarol), ardeńskiego ogiera polskiej hodowli – koń zakwalifikował się na International Ardennes Show (Międzynarodowy Czempionat Koni Ardeńskich), który odbędzie się w dniach od 3 do 5 sierpnia w Szwecji.

 

Ogier Suliwan, fot. WZHK w Warszawie
 

Suliwan urodził się 11 kwietnia 2009 r. Wyhodował go Roman Szultka, a właścicielem jest Czesław Felczak. Gniady koń rasy zimnokrwistej wielokrotnie brał udział w różnego rodzaju wydarzeniach hodowlanych (pojawił się m.in. na X Ogólnopolskim Czempionacie Koni Rasy Polski Koń Zimnokrwisty, XXVI Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych – Polagra, I Ogólnopolskim  Pokazie Ogierów w Skaryszewie), jest także ogierem kryjącym na terenie województwa mazowieckiego.

 

Międzynarodowy Czempionat Koni Ardeńskich zakwalifikował Suliwana do klasy ogierów starszych. Koń i jego właściciel rozpoczną swoją podróż promem do Szwecji już 1 sierpnia, a już na miejscu będą mogli liczyć na solidne wsparcie i kibicowanie – na International Ardennes Show pojawią także pracownicy WZHK w Warszawie i hodowcy z województwa mazowieckiego.

 

 

 

źródło: wzhk-warszawa.pl, tekst i opracowanie: equista.pl
 

  

Konie - zobacz rodowody

Suliwan