Racocki Romario uznany w Szwecji!

Data publikacji: 2018-02-13
Romario fot. Artur Dąbrowski
 Romario (Caletto's Son - Redakcja/Mangan xx)

 

Z wielką radością informujemy o kolejnym, zagranicznym sukcesie konia polskiej hodowli. Tym razem jest on udziałem ogiera Romario (Caletto's Son - Redakcja/Mangan xx) wyhodowanego w SK Racot. Ogier ten został sprzedany z Polski do Niemiec w 2015 roku, jesienią 2017 roku trafił do Szwecji, a niedawno uzyskał licencję tamtejszej księgi SWB i będzie wykorzystywany również jako reproduktor. 

Wspominając sukces wychowanka SK Racot trzeba podkreślić, że jego matka - Redakcja (Mangan - Rewolta/Dragon II) ma obustronnie polskie pochodzenie. Pochodzi ona z rodziny klaczy Rozwódka ur. 1940, z której wywodził się także m.in. uznany og. Rex (Nil), którego odnajdziemy choćby w rodowdzie startującego z powodzeniem w konkurencji skoków og. Rewizjon (Wizjoner - Rozeta/Limaryn). Ojcem Romario był holsztyński Caletto's Son (Caletto I - Veilchen/Lorenz) - po mieczu wnuk og. Cor de la Bryere, a po kądzieli prawnuk og. Ladykiller xx. Użyty w polskiej hodowli Caletto's Son pozostawił m.in. srebrnego medalistę MPMK w skokach, wał. Merlini (od Medyka/Mangan xx) hod. SK Racot czy uznanego ogiera i brązowego medalistę MPMK w ujeżdżeniu, og. Denar (od Dębogóra xx/Nible xx).

Sam Romario był pozytywnie sprawdzony w sporcie. Z powodzeniem startował w skokach i WKKW. W tej drugiej konkurencji, dosiadany przez Żanetę Niczyporuk był m.in. czwarty w Mistrzostwach Polski Juniorów (2007).

 

 

 

 

 

Za pomoc w przygotowaniu artykułu i użyczenie zdjęć dziękujemy Panu Arturowi Dąbrowskiemu, który był ostatnim, polskim właścicielem og. Romario. 

 

 

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Romario