Ekwador (Heraldik xx x Corofino I) uznany w księdze BWP

Data publikacji: 2018-04-04
Ekwador (Heraldik xx x Corofino I) uznany w księdze BWP

 

W połowie marca ogłoszono listę ogierów, które zostały uznane dla belgijskiej księgi BWP. Miło nam poinformować, że na liście znalazł się także 18-letni ogier Ekwador (Heraldik xx x Enigma/Corofino I), który w Polsce jest kojarzony ze wspaniałymi występami pod multimedalistką Katarzyną Milczarek.

Wyhodowany w Polsce przez Stadninę Koni Rabenhof,  siwy Ekwador, jest synem reproduktora Heraldik, matka to Enigma po Corofino I. Wśród zaprezentowanych młodych ogierów z rocznika 2015 przed komisją zaprezentowano także te zasłużone, w tym właśnie charakterystycznego H-Ekwadora. Znalazł się pośród takich ujeżdżeniowych ogierów jak:

 

  1. Panthero van de Vogelzang (Belantis x Lindenau van de Vogelzang/Quaterback)
  2. Picasso van den Bruel (Zack x Esthee Fravanca/Florestan I)
  3. Mentor (Millenium x Flying Princess/Florestan I)
  4. F-Braveheart-Vanck VDB (Bretton Woods x Quality V/D Biebosschen/Weltmeyer)

 

Uznanie przez komisję BWP jest kolejnym sukcesem, bowiem Ekwador widnieje w innych księgach stadnych (np. holsztyńskiej, KWPN, oldenburskiej, hanowerskiej i AES). Ogier startował też w wielu prestiżowych konkursach. Zadebiutował w 2008 r., by następnie brać udział np. w Mistrzostwach Europy 2009, Mistrzostwach Świata 2010 czy Pucharu Świata 2010. W 2013 r. doszło do sprzedaży ogiera – nabywcą okazał się brytyjski projektant mody, a nowym jeźdźcem Marc Peter Spahn (BEL).

 

 

Marc-Peter Spahn & Ekwador WDM Munich 2014

 

 

Przydatne linki:

Lista uznanych ogierów

Strona oficjalna związków BWP

 

 

 

 

tekst, grafika: equista, fot. Magdalena Gill

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Ekwador (H-Ekwador)