LGCT Cannes 2015: Penelope Leprevost bezkonkurencyjna w Grand Prix!

Data publikacji: 2015-06-14
LGCT Cannes 2015 - Penelope Leprevost & Ratina

 

Po blisko miesięcznej przerwie, w dniach 12-14 czerwca, kibice konkurencji skoków znów mogli emocjonować się rozgrywkami Longines Global Champions Tour. Tym razem ten niezwykle prestiżowy cykl gościł na francuskim wybrzeżu, konkretnie w słynnym Cannes. Arenę zawodów zlokalizowano w centrum luksusowego portu jachtowego. 

 

Port jachtowy w Cannes - to właśnie tutaj rozegrano kolejne w tym roku zawody z cyklu Longines Global Champions Tour 2015

 

Grand Prix Cannes 2015

Do szóstego kokursu Grand Prix Longines Global Champions Tour 2015 przystąpiło 48 par. Na starcie stanęli m.in. liderka LGCT 2015 - Luciana Diniz (POR), zwycięzca LGCT 2013 i 2014 Scott Brash (GBR) oraz aktualny Mistrz Europy - Roger Yves-Bost (FRA). Pula nagród w konkursie wynosiła 300 tys. euro, z czego 99 tys. było przewidziane dla jego zwycięzcy. 

 

W Cannes kibice mieli okazję znów podziwiać niesamowitą klacz Cella,
na której Ben Maher zdobył w 2013 roku dwa medale Mistrzostw Europy

  

Po dwóch nawrotach czyste konto zachowali: Maikel van der Vleuten (NED) & VDL Groep Arera C, Luciana Diniz & Fit For Fun, Rolf Goran Bengtsson (SWE) & Casall Ask oraz Penelope Leprevost (FRA) & Ratina. Wymienieni zawodnicy walczyli o zwycięstwo w rozgrywce. W niej najlepsza okazała się Francuzka - Penelope Leprevost.

 

Wyniki Grand Prix LGCT Cannes 13.06.2015:

  1. Penelope Leprevost (FRA) & Ratina 0/0/0, 36,86 s
  2. Rolf Goran Bengtsson (SWE) & Casall Ask 0/0/0, 37,82 s
  3. Luciana Diniz (POR) & Fit For Fun 0/0/0 37,97 s
  4. Maikel van der Vleuten (NED) & VDL Groep Arera C 0/0/0, 39,97 s
  5. Sheikh Ali Bin Khalid Al Thani (QAT) & First Devision 1/0

Szczegółowe wyniki 

 

Penelope Leprevost & Ratina

 Penelope Leprevost & Ratina

 

Konferencja prasowa po Grand Prix

Po zakończeniu konkursu GP odbyła się konferencja prasowa. Tak o wieczornym konkursie wypowiadali się jego tryumfatorzy:

Penelope Leprevost: Ratina to 10-letnia klacz, dopiero rozpoczynająca starty na tym poziomie. Dzisiejszy konkurs był dopiero czwartym konkursem GP w jej karierze. Tydzień temu miałyśmy bezbłędne przejazdy w Grand Prix St Tropez (Athina Onassis Horse Show). Początkowo nie miałam jej przywozić do Cannes, ale musiałam zmienić plany i teraz wiem - byłoby wielką stratą gdyby została w domu!

Ratina to klacz z dużym temperamentem - zazwyczaj staram się jeździć na niej spokojnie i mało się "ścigać", tutaj zaryzykowałam - jechałam naprawdę szybko i opłaciło się!

 

Podium LGCT Cannes 2015

 

Rolf-Goran Bengtsson: Nie jestem w 100% zadowolony z mojego najazdu na ostatnią przeszkodę - był trochę zbyt wolny, ale mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z drugiego miejsca. Penelope zasłużyła na zwycięstwo - fantastycznie pojechała rozgrywkę i była dziś poza zasięgiem. Casall kolejny raz potwierdził dobrą formę w zawodach LGCT - jestem zadowolony z tego, że mogę startować na takim koniu. 

 

Penelope Leprevost po zwycięstwie w Cannes

 

Luciana Diniz: Jestem szczęśliwa, że mogę być tutaj, w Cannes. Chciałabym podziękować i pogratulować organizatorom, a przede wszystkim Janowi (Jan Tops jest pomysłodawcą i szefem LGCT - przyp. red.) za Longines Global Champions Tour. Kiedy przyjechałam tutaj i zobaczyłam wszystkie te plakaty z moim zdjęciem pomyślałam - o mój Boże taka presja, czy dam sobie radę? Ale już chwilę później stwierdziłam, że to coś wspaniałego, a ja przecież czuję się tutaj dobrze więc myślę, że udało mi się podzielić moją radością z jazdy.

 

Ranking Longines Global Champions Tour po zawodach w Cannes

Prowadząca w rankingu LGCT - Luciana Diniz po zawodach we Francji umocniła się na pozycji lidera. Reprezentantka Portugalii zgromadziła już 150 punktów (wygrała m.in. w Madrycie, o czym pisaliśmy tutaj) i ma 40 pkt przewagi nad drugim w rankingu Piusem Schwizerem (SUI). Trzecie miejsce zajmuje wciąż Scott Brash, który podobnie jak Szwajcar, nie zdobył w Cannes punktów rankingowych.

Dzięki wczorajszemu dobremu wynikowi spory awans zanotował Rolf Goran Bengtsson (SWE). Zajmuje on obecnie czwarte miejsce tracąc do liderki 51 puktów. 

Zwyciężczyni konkursu w Cannes, Penelope Leprevost zdobyła wczoraj swoje pierwsze punkty w bieżącym sezonie i z dorobkiem 40 pkt zajmuje 26. miejsce w rankingu. 

  

Luciana Diniz - Fit For Fun

 Luciana Diniz - aktualna liderka rankingu LGCT 2015

 

W tej chwili czołówka rankingu LGCT przedstawia się następująco:

  1. Luciana Diniz (POR) - 150 pkt
  2. Pius Schwizer (SUI) - 110 pkt
  3. Scott Brash (GBR) - 105 pkt
  4. Rolf Goran Bengtsson (SWE) - 99 pkt
  5. Kent Farrington (USA) - 92 pkt

Pełny ranking

 

 

fot. Stefano Grasso/LGCT

 

Inspiracje

Facebook

Instagram