Synowie gwiazd Deckstation Schockemöhle w ofercie Cichoń Dressage

Data publikacji: 2023-01-05
Challco PS, fot LL-Foto.de/Cichoń Dressage
Challco PS (Chacoon Blue x Casallco)„Jeśli myśleliście, że w tym roku już niczym Was nie zaskoczymy, to pora na miłe rozczarowanie” – właśnie tymi słowami rozpoczął się wpis na facebookowym profilu Cichoń Dressage, w którym właściciele ośrodka pochwalili się sprowadzeniem do nich ogiera Challco PS (Chacoon Blue – Casastibisa PS/Casallco), gwiazdy zeszłorocznego Körungu Meklemburskiego. To jeszcze nie wszystko, ponieważ dosłownie kilka dni wcześniej pojawił się tam post o pozyskaniu ogiera Conthalor Blue PS (Conthargos – Firth Chacca PS/Firth of Lorne), który już wkrótce zaprezentuje się w duecie z polskim zawodnikiem. Warto dodać, że ten mocny początek roku jest efektem współpracy ośrodka Cichoń Dressage z Gestüt Lewitz.Challco PS (Chacoon Blue x Casallco)
Challco PS
(Chacoon Blue – Casastibisa PS/Casallco) jest synem ogiera Chacoon Blue (Chacco Blue – Cindina/Cartoon), gwiazdy zarówno skoków, jak i hodowli, oraz klaczy Casastibisa PS (Casallco – Stakkabisa/Stakkatol), która ma na koncie sukcesy w sporcie. Urodzony w 2019 r. Challco PS zachwycił komisję obecną na zeszłorocznym Körungu Meklemburskim (2022) – sędziowie chwalili go tam za świetną technikę i siłę skoku, elastyczny chód i lekką budowę, co przełożyło się na nadanie mu premii oraz tytułu wiceczempiona.Conthalor Blue PS (Conthargos – Firth Chacca PS/Firth of Lorne)
Conthalor Blue PS
(Conthargos – Firth Chacca PS/Firth of Lorne) przyszedł na świat w 2019 r. jako syn ogiera Conthargos (Converter – Cajandra Z/Carthago) i klaczy Firth Chacca PS (Firth of Lorne – Chaccenta/Chacco Blue). Koń został uznany w Niemczech, a jego pierwsza prezentacja przed polską publicznością odbędzie się podczas lutowej odsłony
AES Polska Stallion Grading. Conthalor Blue PS stworzy wówczas duet z Łukaszem Kozą (POL).Conthalor Blue PS (Conthargos x Firth of Lorne)
Wymienione konie są potomkami dwóch wybitnych reproduktorów, które stacjonują w
Deckstation Schockemöhle – w szczycie sezonu dostęp do nich jest utrudniony ze względu na ich popularność, dlatego wprowadzenie na polski rynek potomków tych ogierów z pewnością ucieszy hodowców i właścicieli klaczy, którzy w ten sposób otrzymają dobre rozwiązanie problemu bez straty jakości. Szczegóły nowej oferty zostaną opublikowane w kolejnym miesiącu. tekst i opracowanie: equista.pl, fot. LL-Foto.de/Cichoń Dressage – Facebook