AES Stallion Grading Poland 2023: Już wkrótce ruszy przyjmowanie zgłoszeń

Data publikacji: 2022-11-16
Face Time PS, fot mat prasowe
Face Time PS (Foundation x Sir Donnerhall I)Przyszłoroczna odsłona AES Stallion Grading Poland odbędzie się w dniach 21-22 lutego 2023 r. na terenie Klubu Jeździeckiego Salio (Besiekierz Rudny 50, 95-001 Biała), a program tego wydarzenia obejmie oczywiście uznawanie ogierów dla księgi Anglo European Studbook i następnie również pokaz najlepszych koni. Panel zgłoszeniowy zostanie uruchomiony w drugiej połowie listopada, dlatego to dobry moment na zapoznanie się z zasadami przyjmowania zgłoszeń. Wszystkie niezbędne szczegóły można znaleźć poniżej.Plakat wydarzenia
Tak nadchodzące wydarzenie zapowiedziała Joanna Rosicka-Tyszko, przedstawicielka księgi AES w Polsce: „Z roku na rok mamy przyjemność gościć w Salio coraz liczniejszą grupę kandydatów do licencji. To co nas cieszy szczególnie to fakt, że w każdej edycji są one lepsze. Uznane przez nas ogiery odnoszą sukcesy na krajowych i międzynarodowych parkurach. Coraz częściej dobrze pokazują się również ich potomkowie. W 2023 roku chcielibyśmy ponownie zorganizować pokaz ogierów uznanych w AES, który w tym roku spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem”. Przed międzynarodową komisją będą mogły zaprezentować się 3-letnie i starsze ogiery skokowe, ujeżdżeniowe i WKKW. Najmłodsze konie (tzn. 3-letnie) będą oceniane luzem, 4-letnie ogiery skokowe i WKKW pokażą się luzem albo pod siodłem, natomiast 4-letnie i starsze konie ujeżdżeniowe zostaną zaprezentowane pod siodłem. W przypadku starszych koni kluczowa będzie nie tylko ocena płytowa, ale też analiza dotychczasowej kariery sportowej na podstawie dostarczonych dokumentów.Quite Devoted (Quite Rubin x Caretino)
JAK ZGŁOSIĆ SWOJEGO KONIA DO UDZIAŁU W WYDARZENIU?

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie poprzez  panel dostępny na oficjalnej stronie księgi AES, który zostanie uruchomiony w drugiej połowie listopada. 

Drugim krokiem – po pomyślnym zgłoszeniu konia przez wspomniany panel – będzie wysłanie skanu paszportu konia (aespolska@gmail.com) oraz opłacenie opłaty organizacyjnej, która wynosi 600 zł – podaną kwotę należy wysłać na konto Jeździeckiego Klubu Sportowego Salio (nr konta 75 1090 2705 0000 0001 2090 7934).


Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 lutego 2023 r., a po przekroczeniu tego terminu opłata organizacyjna wzrośnie do 900 zł. Szczegółowych informacji udziela Joanna Rosicka-Tyszko (+48 516 005 225). 


tekst i opracowanie: equista.pl, źródło cytatu i fot. mat. prasowe