AES Stallion Grading Poland 2023: Jak wygląda przebieg procesu uznawania ogiera?

Data publikacji: 2023-01-24
Quick Magic de Barcenal Z (Quick Star – Carla Columbia/Caretino), fot. Anna Przybył Fotografia
Quick Magic de Barcenal Z (Quick Star x Caretino)Już za niecały miesiąc odbędzie się 8. odsłona AES Stallion Grading Poland, czyli uznawania ogierów przez księgę AES. Jakie konie mogą wziąć udział w wydarzeniu? W jaki sposób właściciel może zgłosić swojego ogiera? Jak wygląda sam proces uznawania i ile to kosztuje? Odpowiedzi można znaleźć poniżej! Przypomnijmy, że AES Stallion Grading Poland 2023 zostanie przeprowadzone w dniach 21-22 lutego 2023 r. na terenie Klubu Jeździeckiego Salio (Besiekierz Rudny 50, 95-001 Biała).Toulon B Z (Toulon x Kojak) podczas AES Stallion Grading (2021) 
Do udziału w AES Stallion Grading Poland 2023 można zgłaszać ogiery z rocznika 2020 i starsze, a jeśli chodzi o pochodzenie, dopuszczalne są rodowody WKKW, skokowe i ujeżdżeniowe – szczegółową instrukcję przygotowania i wysłania zgłoszenia swojego konia można znaleźć
TUTAJ. Jakie elementy obejmie prezentacja ogierów? Oto rozpiska: skoki przez przeszkody i WKKW – skoki luzem (3- i 4-latki), skoki pod siodłem (4-latki) lub skoki przez przeszkody dopasowane do wieku konia (w przypadku starszych koni); ujeżdżenie – prezentacja luzem (3-latki) lub pod siodłem (4-latki i starsze), konie już wycofane ze sportu (min. klasa C w skokach i ujeżdżeniu) – prezentacja pod siodłem lub na płycie (zdecyduje wiek i stan zdrowia konia). Lista startowa zostanie opublikowana w lutym.Flamenco (Florestano x Falkland)
Koszt zaprezentowania konia przed jury wynosi 200 euro netto (246 euro brutto), a warunkiem dopuszczenia ogiera do udziału jest wniesienie opłaty w całości w dniu wydarzenia. Ponadto obowiązuje dopłata za ważność licencji (na jej podstawie ogier będzie mógł kryć), która wynosi 1000 euro netto (1230 euro brutto). Choć licencja jest dożywotnia, konieczne jest jej coroczne odnawianie, które każdorazowo kosztuje 200 euro netto (246 euro brutto).
Dodatkowych informacji udziela wyłącznie Joanna Rosicka-Tyszko (nr tel. +48 516 005 225), przedstawicielka AES w Polsce. 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Anna PrzybyłKamila Tworkowska/Sweetieisafruit, mat. prasowe