Cavaliada Warszawa 2022: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2022-11-07
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Jerico fot Dava Palej Timeless Photography
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Jerico (Wieland x Ever For Pleasure)
Niezbędnik kibica zawiera wszystkie najważniejsze informacje na temat nadchodzącej Cavaliady w Warszawie, będącej jednocześnie wielkim otwarciem nowego sezonu tego znanego i lubianego cyklu. Na trybunach znów zasiądą tysiące kibiców, by wspólnie zagrzewać swoich faworytów do walki o nagrody i punkty rankingowe, a ponieważ zaangażowane kibicowanie to bardzo ważna i zajmująca czynność, poniższe wskazówki na pewno będą bardzo pomocne. Gdzie można kupić bilety? Czy na miejscu będzie można coś zjeść? Jak wygląda szczegółowy program wydarzenia? Czy Torwar posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych? Odpowiedzi znajdują się poniżej!Bartłomiej Kwiatek (POL) & Diego, Aromat, Rodos oraz Eldorado 
PODSTAWOWE INFORMACJE

nazwa: Cavaliada Warszawa 2022

termin: 10-13 listopada 2022 r. 

miejsce: Centralny Ośrodek Sportu Torwar (ul. Łazienkowska 6a, 00-449 Warszawa)

CZYM JEST CAVALIADA?

To coroczne zawody na poziomie międzynarodowym, które obecnie są przeprowadzane w następujących miastach: Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. W programach poszczególnych etapów można znaleźć konkursy w powożeniu (Cavaliada Driving Tour), ujeżdżeniu (Cavaliada Dressage Tour), skokach przez przeszkody i WKKW (Cavaliada Eventing Tour), ale też np. pokazy czy targi akcesoriów jeździeckich. Poza tymi stałymi punktami nie brak też elementów dodatkowych, dzięki którym cavaliadowa publiczność nigdy nie może narzekać na nudę i przewidywalność. Przykłady? Warszawska odsłona zawodów CSI Amateur – Owner’s (to nowość tego sezonu), poznańska licytacja Cavaliada Horse Auction czy też zmagania w woltyżerce. W tym roku znów wszystko rozpocznie się w Warszawie, a gospodarzem wielkiego finału ponownie będzie Kraków – którzy zawodnicy zostaną zwycięzcami w poszczególnych konkurencjach?

DOJAZD 

Dotarcie na miejsce nie powinno sprawić żadnych trudności, ponieważ Centralny Ośrodek Sportu Torwar znajduje się dość blisko centrum miasta (ok. 2,6 km w linii prostej od Pałacu Kultury i Nauki). Rozkłady jazdy tramwajów i autobusów są dostępne na stronie internetowej ZTM, a kierowcom z pewnością pomoże poniższa mapka.


INFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Na terenie Torwaru nie brak udogodnień dla osób niepełnosprawnych – mowa o np. windzie, odpowiednio dostosowanych łazienkach (można je znaleźć na poziomach 0 i 1) czy pętli indukcyjnej do obsługi kas i sektorów, ponadto istnieje też możliwość zaangażowania tłumacza na język migowy lub asystenta osoby niepełnosprawnej. Szczegółowych informacji na ten temat udzielają pracownicy Torwaru (nr tel. 22 529 87 08).

PROGRAM I PLAN TRANSMISJI

Od czwartkowej Małej Rundy (8:30) aż do niedzielnego konkursu Intermediate I Freestyle (16:30)! Każdy dzień zmagań będzie bardzo bogaty i zróżnicowany, dzięki czemu każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. W czwartek odbędzie się np. pierwsza odsłona Halowego Pucharu Polski w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi (20:45), w piątek rozpoczną się zmagania dresażystów (12:15), za to wieczorem przyjdzie czas na niezwykle widowiskową Potęgę Skoków (21:15). W sobotę na parkur wyjadą też najmłodsi skoczkowie (11:30, 19:40), poza tym tego dnia warto też będzie zobaczyć konkurs Speed & Music (21:10). W niedzielę zostanie przeprowadzone najbardziej wymagające starcie warszawskiej Cavaliady, czyli Grand Prix (12:50). Szczegółową rozpiskę programu i planu transmisji można znaleźć TUTAJ.

TARGI SPRZĘTU JEŹDZIECKIEGO

Każda odsłona Cavaliady obejmuje również targi sprzętu jeździeckiego – w Warszawie nie będzie inaczej! Wśród wystawców pojawią się takie marki jak np.: Torpol (firma jest patronem zawodów Cavaliada Future), Nuba Equi, Zaczarowana Dorożka, Lira czy Sklep Stajnia, a swoje stoiska będą też mieć przedstawiciele np. Polskiego Związku Hodowców Koni czy Polskiego Związku Jeździeckiego. Poniżej można znaleźć wykaz wszystkich wystawców wraz z ich lokalizacjami.

LISTY ZAWODNIKÓW I WYNIKI 

Daria Kobiernik (POL), Sandra Sysojeva (LTU), Angelos Touloupis (GRE), Piotr Mazurek (POL), Jarosław Skrzyczyński (POL), Andrius Petrovas (LTU) czy Gunnar Klettenberg (EST) – to tylko przykłady zawodników, którzy znaleźli się na listach przyjętych. Na Torwarze zaprezentują się WKKW-iści, powożący, dresażyści i skoczkowie, a więcej na ten temat można znaleźć ​​TUTAJ.

Wyniki poszczególnych konkursów będą publikowane na żywo na stronie zawodykonne.com.


CAVALIADA SHOP 

Gadżety z logo Cavaliady to nie tylko miłe pamiątki, ale przede wszystkim solidnie wykonane rzeczy, wśród których można znaleźć np.: czapraki (skokowe i ujeżdżeniowe), bluzy, koszulki, spodnie czy kamizelki. Na osobne wyróżnienie zasługuje nowość, czyli oficjalny Hobby Horse Cavaliada (Cavaliadek) – wg opisu jest bardzo przyjacielski, spokojnie znosi wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, a do tego cechuje się wszechstronnością, ponieważ można z nim trenować WKKW, skoki i ujeżdżenie. Uwaga! Cavaliadek jest wyjątkowym koniem, dlatego ilość sztuk jest ograniczona. Link do sklepu – TUTAJ.  Hobby Horse Cavaliada (Cavaliadek mierzy ok. 60 cm, wysyłka zamówień ruszy 14 listopada)
BILETY

Wejściówki (zwykłe lub VIP) można zakupić na stronie tobilet.pl, przy czym należy wziąć pod uwagę to, że pula jest ograniczona zarówno ilościowo, jak i czasowo. Organizator nie daje gwarancji dostępności biletów w kasach na miejscu, co wynika z bardzo dużego zainteresowania wydarzeniem.

PUNKTY GASTRONOMICZNE

Cavaliada to bardzo intensywne wydarzenie, dlatego zdecydowanie warto zapamiętać, gdzie będzie można znaleźć bufety z przekąskami i napojami! W kuluarach będą otwarte 4 kioski, kolejne będą zlokalizowane na poziomach (2 kioski) i 1 (4 kioski).

SZATNIE

Płaszcze i kurtki będzie można zostawić w szatniach, które znajdują się zarówno na poziomie -1 (4 288 wieszaków – 11 boksów), jak i 0 (1 404 wieszaków – 2 boksy).Adam Grzegorzewski (POL) & Happylina (Lexicon x Hemmingway)

Przydatne linki: 

Kalendarz nowego sezonu 

Oficjalna strona internetowa Cavaliady 

Bilety 

Program Cavaliady w Warszawie

Propozycje

Cavaliada na Facebooku  

TikTok Cavaliady 

Instagramowe konto Cavaliady 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, Cavaliada