Cavaliada Summer 2023: Miesiąc do startu!

Data publikacji: 2023-05-26
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Crazy Quick, fot Dava Palej Timeless Photography
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Crazy Quick podczas Cavaliady Summer Kołobrzeg 2016
Już za miesiąc rozpoczną się zmagania Cavaliada Summer, które zostaną przeprowadzone w dniach 22-25 czerwca na plaży w Świnoujściu. To pierwsze takie zawody w Polsce i drugie na świecie (mowa o Miami na Florydzie), dlatego wręcz nie można tego przegapić! Już w tym momencie wiadomo, że w programie znajdą się konkursy w skokach przez przeszkody (CSI2*, CSI1*, CSI Amatorów, Cavaliada Future) i powożeniu, ponadto nie zabraknie starć rozrywkowych (konkurs barier, dwie sztafety), a uzupełnieniem będą pokazy oraz targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich.Cassandra Orschel (POL) & Acanthya na podium Grand Prix Cavaliada Summer (2016)
Tak o wielkim powrocie Cavaliady Summer opowiedział Jakub Patelka, dyrektor Cavaliady Tour: Najszersza plaża w Polsce daje możliwości utworzenia wydarzenia, które do tej pory odbywało się tylko w Miami na Florydzie. Mamy już doświadczenie w tego typu imprezie, bowiem w 2016 r. z okazji 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich zorganizowaliśmy Cavaliadę Summer Jumping na plaży w Kołobrzegu. Wydarzenie było pierwszymi i do tej pory jedynymi w Europie międzynarodowymi zawodami jeździeckimi rozgrywanymi bezpośrednio na plaży. Po siedmiu latach, ku ogromnej radości kibiców, zawodników oraz przyjaciół Cavaliady, wydarzenie to wraca nad Morze Bałtyckie. Tym razem drugim miejscem na świecie, gdzie rozgrywają się zawody na plaży, będzie Świnoujście, gospodarz Cavaliada Summer.Publiczność przed konkursem Grand Prix Cavaliada Summer Kołobrzeg (2016)
A jak przedstawia się program? Oto wypowiedź Szymona Taranta, dyrektora sportowego Cavaliady Tour: Najbardziej prestiżowe konkursy odbędą się w ramach CSI2*. Dwa z nich (Duża Runda w piątek i niedzielne Grand Prix) zaliczane będą do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Pula nagród w każdym z tych konkursów to aż 109 000 zł. Zmagania uzupełni Średnia Runda, która zakończy się w sobotę finałem z rozgrywką i konkursem Speed and Music.Zaprzęgi na plaży w Kołobrzegu (2016)


Przydatne linki: 

Oficjalna strona zawodów Cavaliada Summer 

BILETY 

Cavaliada Shop 

Cavaliada na Facebooku 

Profil Cavaliady na Instagramie tekst i opracowanie: equista.pl, źródło cytatów: mat. prasowe, fot. Dava Palej Timeless Photography