Cavaliada Summer 2023: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2023-06-21
Natalia Palmowska (POL), fot Dava Palej Timeless Photography
Natalia Palmowska podczas sesji dla Cavaliada Summer Cavaliada Summer
to zdecydowanie jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń jeździeckich tego roku! Zmagania w skokach przez przeszkody i powożeniu odbędą się tu na plaży w Świnoujściu, która jest uznawana za jedną z najpiękniejszych, najczystszych i najbezpieczniejszych na całym polskim wybrzeżu. Piaszczysta plaża, lśniący Bałtyk, słońce i konie – czy można wyobrazić sobie lepszy początek wakacji? Aby móc skupić się wyłącznie na dobrej zabawie i sportowych emocjach, warto mieć pod ręką nasz niezbędnik kibica, w którym zgromadziliśmy same praktyczne informacje. Jak dojechać na miejsce i gdzie zaparkować? Jak wygląda program zawodów? Czy w pobliżu znajdują się jakieś bankomaty?Jarosław Skrzyczyński (POL) & Silver Shine (Califax x Balou du Rouet)
PODSTAWOWE INFORMACJE

Nazwa: Cavaliada Summer Świnoujście 2023
Termin: 22-25 czerwca 2023 r. 
Miejsce: plaża w Świnoujściu (aleja Interferie 1)
Organizator: Grupa MTPMapka terenu
CZYM JEST CAVALIADA? 

Cavaliada to cykl zawodów w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu, woltyżerce i WKKW, ale też możliwość zobaczenia na żywo niezwykłych pokazów czy zapoznania się z najnowszą ofertą producentów sprzętu jeździeckiego. W każdym sezonie odbywa się kilka spotkań w różnych miastach – Cavaliada Tour 2022/2023 objęła następujące przystanki: Warszawa (10-13 listopada 2022 r., COS Torwar), Poznań (15-18 grudnia 2022 r., Międzynarodowe Targi Poznańskie), Sopot (2-5 lutego 2023 r., Ergo Arena) i Kraków (2-5 marca 2023 r., Tauron Arena) – a do tej pory na cavaliadowych parkurach można było podziwiać takie gwiazdy jak np. Janika Sprunger (SUI), Sameh El Dahan (EGY), Jur Vrieling (NED) czy Andre Thieme (GER).


Cavaliada Summer to letnia odsłona zawodów, która powraca po 7 latach nieobecności, choć tym razem w innej lokalizacji  – gospodarzem pierwszej odsłony był Kołobrzeg, a teraz tę rolę otrzymało Świnoujście. Zmagania odbędą się w dniach 22-25 czerwca przy samym Bałtyku, dzięki czemu wydarzenie będzie wyjątkowe na skalę światową, ponieważ rywalizację jeździecką rozgrywaną na plaży można w tej chwili zobaczyć jedynie w Miami Beach w USA.Bartłomiej Kwiatek (POL) & Drab oraz RodosBILETY

W sprzedaży są bilety całodzienne, a zakupu można dokonać na stronie tobilet.pl. Już na miejscu wejściówka zostanie wymieniona na opaskę na rękę, która umożliwi swobodne wchodzenie i wychodzenie z terenu imprezy. Na trybunach można zająć dowolne miejsce w obrębie wyznaczonej strefy, ponieważ krzesełka nie są numerowane.


DOJAZD

Do Świnoujścia najłatwiej przyjechać samochodem (podróż ułatwi poniższa mapka) lub pociągiem (rozkłady PKP – TUTAJ). Z Kamienia Pomorskiego i Międzyzdrojów można też dostać się tu busem (więcej informacji – TUTAJ), a w pobliże miejsca rozgrywania zawodów można podjechać autobusem nr 6, wysiadając na przystanku Uzdrowiskowa/Zdrojowa (rozkład jazdy – TUTAJ). Więcej informacji na temat dojazdu różnymi środkami transportu można znaleźć TUTAJ


PROM

Kibice i zawodnicy wraz z końmi dostaną się na miejsce promami KARSIBÓR – PRZEPRAWA CENTRUM (są one dostosowane do przewozu pojazdów do 30 ton, w tym również koniowozów; dodatkowe wskazówki dla zawodników są zawarte TUTAJ), których rozkłady można sprawdzić TUTAJ. Wg informacji podanej na stronie internetowej Żeglugi Świnujskiej korzystanie z przepraw promowych jest bezpłatne dla pojazdów, pasażerów i pieszych. UWAGA! Druga przeprawa, tzn. ŚWINOUJŚCIE – WARSZÓW, jest dostępna wyłącznie dla mieszkańców Świnoujścia. Istnieje również możliwość dotarcia na miejsce bez konieczności korzystania z promu – w takim wypadku należy przyjechać od strony Niemiec.


  PARKING

  Zmotoryzowani będą mogli skorzystać z Parkingu P4–Świnoujście, który znajduje się ok. 200 m od plaży. Obiekt posiada 140 miejsc postojowych, natomiast cennik przedstawia się następująco: długość pojazdu do 4,9 m –  od 8 zł/h, długość pojazdu od 4,9 m – 15 zł/h. Rezerwacje i abonamenty są dostępne TUTAJ.


  PROGRAM ZAWODÓW

  Każdy cavaliadowy dzień przyniesie mnóstwo sportowych emocji! Wszystko rozpocznie mała runda (8:00), a ostatnim punktem programu będzie pokaz umiejętności Grupy Apolinarski (18:15). Na szczególną uwagę zasługują następujące elementy: czwartkowy konkurs sztafet (19:30), piątkowa odsłona cyklu Orlen Summer Driving (18:00) i późniejszy konkurs barier (19:30), sobotnie zmagania dzieci na kucach w ramach Cavaliady Future (12:15, 17:15) i następnie konkurs Speed & Music (18:30), jak również oczywiście niedzielny konkurs Grand Prix (13:30). Szczegółowa rozpiska jest dostępna TUTAJ.


  WYNIKI

  Wyniki będzie można sprawdzać na bieżąco na stronie livejumping.com, a podsumowania niektórych konkursów będą publikowane na equista.pl. Aby niczego nie przegapić, warto zapisać sobie w przeglądarce naszą zakładkę Cavaliada Tour 2022/2023.  Mściwoj Kiecoń (POL) & Celana Z (Chellano Z x Hugo)  TRANSMISJA 

  Przebieg każdego konkursu będzie można oglądać na żywo na stronie live.cavaliada.pl, a pomiędzy kolejnymi punktami programu będą też transmitowane np. rozmowy z zaproszonymi ekspertami czy wywiady z zawodnikami.


  STREFA EXPO

  Cavaliadowe targi to stały element każdej odsłony wydarzenia – w Świnoujściu nie będzie inaczej! Stoiska będą umiejscowione wzdłuż alei Interferie oraz w pobliżu areny, a swoją obecność potwierdzili następujący wystawcy (w nawiasach podano nr stoiska): Achont (1) Arquetta (2), Linen Solutions (3), Agri5 (4), Foliowo Jarosław Kądziela (5),  Le Szapo (6), Nikos (7), Mondo-Calza (8), Cheval (9), Cheval Liberte (10), Debon (10), TWK Standard sp. z o.o. (10), Silwear (11), Ochab Ntb (12), SPA Sport (13), Clover (14), Jar-Koń (15), Horsetrans Muraczewski (16), Love Like Horses (17), Konik.com.pl (18), Candy Horse (19), JD Attack (20), Bemer – Martyna Chmielewska (21), Sklep Stajnia (22), Over Horse (23), Land Rover (24), Torpol (25), Equi-Fashion (26), Nuba Equi (27 i 28), PKO Bank Polski (29), PKN Orlen (30), Cavaliada Shop (32), PZJ (34), Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (35), Totalizator Sportowy (36), New Holland (37) i Blanka Satora (38).  Nowości w ofercie Cavaliada Shop! 
  CAVALIADA SHOP 

  Sklep internetowy Cavaliady jak zwykle oferuje szereg produktów z logo wydarzenia (np. bluzy, czapraki czy kominy), jednak już w trakcie samej imprezy będzie można kupić szereg nowości, w tym np. oficjalne koszulki Cavaliady Summer. Szczegółową ofertę zaprezentują obecni na miejscu przedstawiciele cavaliadowego sklepu, a samo stoisko znajdzie się w strefie EXPO.


  CO ZE SOBĄ ZABRAĆ?

  Wszystkie zaplanowane konkursy odbędą się na słonecznej plaży, dlatego warto pamiętać o zabraniu ze sobą nakrycia głowy, okularów przeciwsłonecznych i dobrego kremu z filtrem SPF, ponadto nie zaszkodzi też zaopatrzyć się w butelkę wody mineralnej.


  BANKOMAT

  Niedaleko plaży znajdują się 3 bankomaty: Euronet Polska (ul. Uzdrowiskowa 15) i Planet Cach (ul. Uzdrowiskowa 48, ul. Bolesława Chrobrego 37).   

  Przydatne linki: 

  NASZA ZAKŁADKA CAVALIADA 2023/2023

  Kalendarz sezonu 2022/2023 

  WYNIKI NA ŻYWO www.LiveJumping.com

  Oficjalna strona internetowa Cavaliady Summer 

  Bilety 

  CSI – Master List

  Cavaliada na Facebooku  

  TikTok Cavaliady 

  Instagramowe konto Cavaliady 

   

  tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, mat. prasowe