Wielki powrót Cavaliady Summer!

Data publikacji: 2022-06-22
Andrzej Opłatek (POL) & Light My Fire, fot Dava Palej Timeless Photography
Andrzej Opłatek (POL) & Light My FirePodczas środowej (22 czerwca) konferencji prasowej z udziałem Prezesa Zarządu Grupy MTP Tomasza Kobierskiego i Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza ogłoszono wielki powrót Cavaliady Summer, czyli wakacyjnej odsłony tych prestiżowych zmagań w skokach przez przeszkody, WKKW, powożeniu, ujeżdżeniu i woltyżerce! Poprzednim razem (tzn. w 2016 r.) tę letnią rywalizację przeprowadzono w Kołobrzegu, lecz tym razem gospodarzem starcia będzie Świnoujście, które słynie z najszerszej i najpiękniejszej nadbałtyckiej plaży. Kiedy odbędzie się najbliższa odsłona Cavaliady Summer


Konferencja prasowa w sprawie Cavaliady SummerDopiero co organizator Cavaliady przedstawił
kalendarz sezonu 2022/2023, a tu dziś pojawiła się prawdziwa bomba – po 7 latach oczekiwania wreszcie potwierdzono powrót zawodów Cavaliada Summer! Te letnie zmagania  jeździeckie po raz pierwszy i ostatni przeprowadzono w 2016 r. w Kołobrzegu, by w ten sposób uczcić 95-lecie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a jednocześnie zapisać się w historii, ponieważ to wciąż jedyna europejska rywalizacja na poziomie międzynarodowym, którą rozegrano bezpośrednio na plaży. Gospodarzem najbliższej edycji Cavaliady Summer będzie Świnoujście, natomiast planowany termin to w tej chwili połowa czerwca 2023 r. 


Jarosław Skrzyczyński (POL) & Crazy QuickTak o decyzji powrotu zawodów opowiedział Tomasz Kobierski, Prezes Zarządu Grupy MTP:  „Po Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie w cyklu zawodów halowych przyszedł czas na Świnoujście. Najpiękniejsza, najszersza plaża w Polsce powoduje to, że można tutaj rozegrać zawody, o których cały świat marzy, ponieważ zawody na plaży do tej pory odbywają się tylko w Miami na Florydzie. Drugim takim miejscem na świecie będzie Świnoujście, które w drugiej połowie czerwca przyszłego roku będzie Miastem Gospodarzem Cavaliada Summer”. Jak się okazuje, przeprowadzanie drugiej edycji zawodów chodziło organizatorom po głowie już od dawna, co tak przedstawił Jakub Patelka, dyrektor Cavaliady Tour: „Od wielu lat Grupa MTP planowała Cavaliadę Summer. Wcześniejsze wydarzenie, zorganizowane w Kołobrzegu, cieszyło się wyjątkowym powodzeniem, a kibice do dziś z niecierpliwością wyczekują kolejnej, letniej edycji. Ogromne wyzwanie logistyczne jakim jest organizacja nieszablonowego wydarzenia pokrzyżowała pandemia COVID-19. Na szczęście dzięki udanej, halowej edycji Cavaliady Tour 2021/2022, rozegranej w czterech lokalizacjach powrócono do odważnych planów”. 


tekst i opracowanie: equista.pl, źródło cytatów: mat. prasowe, fot. Cavaliada, Dava Palej Timeless Photography