Cavaliada Tour 2022/2023: Nowe rozdanie!

Data publikacji: 2022-06-21
Paweł Warszawski (POL) & Fuerta (Izaurus x Contender Son) w Sopocie, fot. Dava Palej Timeless Photography
Paweł Warszawski (POL) & Fuerta (Izaurus x Contender Son) w SopocieNazywanie Cavaliady największym polskim wydarzeniem jeździeckim nie jest ani trochę przesadzone, co z łatwością można potwierdzić garścią danych – w ostatnim sezonie wystartowało ponad 1,2 tys. koni, a ich zmagania obserwowało łącznie 60 tys. widzów! Cavaliada Tour 2022/2023 również świetnie się zapowiada, dlatego tym bardziej warto zainteresować się przedsprzedażą biletów, która ruszy już niebawem. Co przewiduje organizator? Rywalizację w 4 miastach i aż 5 różnych konkurencjach (skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, powożenie, woltyżerka i WKKW), do tego zmagania najmłodszych w ramach Cavaliady Future czy kwalifikacje i finał Pucharu Świata w Lidze Europy Centralnej, jak również szereg atrakcji dodatkowych, czyli np. największe targi sprzętu i akcesoriów jeździeckich w Polsce oraz liczne pokazy. Szczegóły można znaleźć w poniższej rozpisce. 


Otwarcie sprzedaży biletów zaplanowano na 1 lipcaCAVALIADA TOUR 2022/2023 – ROZPISKA SEZONU 


WARSZAWA | 10-13 listopada 2022 r., COS Torwar 

Wielkie otwarcie sezonu ponownie zostanie przeprowadzone w weekend Narodowego Święta Niepodległości, dlatego w programie wydarzenia nie zabraknie np. uroczystych pokazów Wojska Polskiego. W części sportowej odbędą się konkursy w skokach, powożeniu, WKKW i woltyżerce. 

POZNAŃ | 15-18 grudnia 2022 r., Międzynarodowe Targi Poznańskie

Największa odsłona Cavaliady! Zmagania są tu zawsze rozgrywane na dwóch arenach, a do tego na starcie nigdy nie brak najlepszych europejskich jeźdźców. W tym roku zawodnicy zmierzą się w skokach, powożeniu, WKKW, woltyżerce i ujeżdżeniu, lecz to jeszcze nie wszystko, ponieważ w trakcie poznańskiej Cavaliady będzie też można zobaczyć przebieg licytacji Cavaliada Horse Auction czy finał rozgrywek Wielkopolskiego Związku Jeździeckiego (Wielkopolski Talent Roku) jako nowość sezonu. 

SOPOT | 2-5 lutego 2023 r., ERGO Arena

Zeszłoroczny debiut tej lokalizacji zdecydowanie należał do tych bardzo udanych, ponieważ ERGO Arena przypadła do gustu zarówno cavaliadowej publiczności, jak i samym zawodnikom. W lutym przyjdzie czas na drugą odsłonę jeździeckich zmagań, które obejmą rywalizację w skokach, powożeniu, WKKW i woltyżerce. 

KRAKÓW | 2-5 marca 2023 r., TAURON Arena

Miasto królów ponownie przeprowadzi wielki finał sezonu, który tym samym zakończy zmagania w skokach, powożeniu i WKKW! Ponadto odbędzie się tu ukoronowanie sezonu Pucharu Świata w obrębie Ligi Europy Centralnej, jak również nie zabraknie ostatnich zawodów w ujeżdżeniu. 


Jarosław Skrzyczyński (POL) – najlepszy cavaliadowy skoczek poprzedniej edycji Najwierniejsi fani Cavaliady z pewnością zauważyli brak Lublina w rozpisce sezonu – zmagania w stolicy województwa lubelskiego przeniesiono na 2024 r. Wspomniana przedsprzedaż biletów ruszy już 1 lipca, przy czym zakup wejściówek będzie możliwy wyłącznie za pośrednictwem strony
tobilet.pl. Nie warto zwlekać, ponieważ na początku będą obowiązywały niższe ceny, lecz jedynie do wyczerpania przygotowanej puli biletów! 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography, Cavaliada/mat. prasowe