CSI Zielona Góra 2022: Reprezentanci 12 państw na starcie

Data publikacji: 2022-04-07
CSI Zielona Góra, fot. Asia Bręklewicz/mat. prasowe


Aż 325 koni oraz 140 zawodników z 12 krajów – właśnie tak prezentuje się lista przyjętych do zawodów
CSI Zielona Góra 2022, które odbędą się w dniach 21-24 kwietnia br. na terenie terenie ośrodka WOSiR Drzonków. Zakwalifikowane duety zmierzą się 21 konkursach, w tym dwóch zaliczanych do światowego rankingu FEI, a stawką będzie pula nagród w wysokości 333 tys. złotych. Którzy jeźdźcy na pewno przyjadą do Zielonej Góry


Na starcie staną zwycięzcy poprzednich zielonogórskich konkursów Grand Prix, czyli Andrius Petrovas (LTU) oraz Jarosław Skrzyczyński (POL), a ponadto także triumfatorka zeszłorocznego Memoriału Pauliny Kopacz, czyli Aleksandra Kierznowska (POL). Dodatkowo nie zabraknie czołówki polskich skoczków, w tym np. Dawida Kubiaka (POL), Mściwoja Kieconia (POL), Maksymiliana Wechty (POL) czy Michała Kaźmierczaka (POL), natomiast wśród jeźdźców z innych krajów pojawią się np. Paul-Richard Argus (EST), Matas Petraitis (LTU), Marvin Jüngel (GER), Sander Geerink (NED), Gunnar Klettenberg (EST) czy Sara Vingralkova (CZE)


Warto zauważyć, że organizator był zmuszony do przeprowadzenia selekcji zgłoszeń, o czym szerzej opowiedział Szymon Tarant: „Zainteresowanie imprezą przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Stąd, niestety, nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich chętnych. Ilość zaakceptowanych par wynika z przyjętego przez nas programu oraz możliwości logistycznych WOSiR Drzonków. Tych, którzy znaleźli się na liście oczekujących bardzo przepraszamy i zapraszamy ich na kolejne imprezy organizowane przez Klub Sportowy Jumping Events i Tarant Events. Ta doskonała obsada zawodów w Zielonej Górze na pewno przełoży się na wysoki poziom sportowy wydarzenia. Już teraz zapraszamy kibiców na hipodrom w Drzonkowie oraz do śledzenia relacji online na portalu tylkoskoki.pl”. 


Pełną listę zakwalifikowanych duetów można zobaczyć TUTAJ



tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Asia Bręklewicz/mat. prasowe