CSI Zielona Góra 2022: Start sezonu otwartego!

Data publikacji: 2022-02-24
Andrius Petrovas (LTU) & Zwarovski Z, fot. Asia Bręklewicz/mat. prasowe
Andrius Petrovas (LTU) & Zwarovski Z Niedawno rozegrana Cavaliada w Krakowie zakończyła sezon halowy, a teraz czas na start sezonu otwartego – pierwszym tegorocznym krajowym wydarzeniem tego typu będą zawody CSI Zielona Góra, które odbędą się w dniach 21-24 kwietnia br. na terenie terenie ośrodka WOSiR Drzonków. Co przyniesie najbliższa odsłona zmagań? 


Zawody w Zielonej Górze – organizowane przez Klub Sportowy Jumping Events, WOSiR Drzonków i Tarant Events – odbędą się w następujących kategoriach: CSI2*, CSI1*, CSI młodych koni oraz CSI Dzieci kategorii B, natomiast pula nagród wyniesie aż 333 tys. złotych, co jest rzadkością w przypadku 2-gwiazdkowych zmagań. Tak nadchodzącą rywalizację opisał Szymon Tarant z Klubu Sportowego Jumping Events: „W ośrodku w Drzonkowie wraz z jeźdźcami gościć będziemy na zawodach w randze CSI już po raz trzeci. Współpraca układa nam się bardzo dobrze, a ośrodek zapewnia fantastyczne warunki do startów. Arena konkursowa o wymiarach 95 na 50 metrów i rozprężalnia wyposażone są w system Ebbe&Flut. Zeszłoroczne ekstremalnie złe warunki pogodowe pokazały, że place doskonale spisują się nawet w takiej sytuacji. Wierzymy, że w tym roku pogoda będzie znacznie lepsza. Dwie pierwsze edycje organizowaliśmy przy dużych obostrzeniach związanych z pandemią COVID. Mamy nadzieję, że naszymi działaniami w tym roku zadowolimy nie tylko zawodników, ale także publiczność, a kibice z Zielonej Góry i okolic licznie odwiedzą naszą imprezę, tak jak w przypadku innych organizowanych przez nas wydarzeń: 4Foulee w Poznaniu i CSI Wrocław”. 


W programie zawodów nie zabraknie konkursów zaliczanych do światowego rankingu FEI – mowa o sobotnim Memoriale Pauliny Kopacz (145 cm, konkurs zwykły) i niedzielnym Grand Prix (145 cm, z rozgrywką), ale równie atrakcyjne będą zmagania w ramach Średniej Rundy, ponieważ pula nagród w sobotnim konkursie dwufazowym wyniesie 16 tys. złotych, a w finale już 24 tys. złotych (135 cm, zwykły). Mniej doświadczone duety zmierzą się w starciach CSI1* Mała Runda (120/125 cm) i Elite Tour (110/115 cm), natomiast CSI młodych koni będzie podzielone na dwie rundy – dla 5-latków przewidziano konkursy dokładności bez rozgrywki (110 cm) oraz dwufazowy finał (115 cm), za to 6- i 7-latki sprawdzą się w tych samych zmaganiach z handicapem wysokości (finał 130/135 cm). Kategoria dzieci dotyczy głównie zaplecza kadrowego, a odbędzie się na wysokościach 115/120 cm.


Propozycje zawodów są dostępne TUTAJ, a zgłaszanie chęci udziału w zawodach odbywa się wyłącznie drogą e-mailową (zgloszenia@pzj.pl). Już teraz jest jasne, że do Zielonej Góry na pewno przyjedzie Andrius Petrovas (LTU)zwycięzca zeszłorocznej odsłony Grand Prix (2021) – czy jeździec zdoła powtórzyć ten sukces? tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Asia Bręklewicz/mat. prasowe