Tragiczna śmierć młodej zawodniczki

Data publikacji: 2019-03-27
wypadek„Kochanie wierzę, że Bóg w którego tak bardzo wierzyłaś zaprosił Ciebie na zawody, których tu na ziemi się nie organizuje. Galopuj, skacz i wygrywaj” – tymi słowami Piotr Kopacz pożegnał swoją ukochaną córką, która 22 marca br. zginęła w wypadku podczas treningu. Paulina Kopacz miała zaledwie 20 lat.


Paulina Kopacz urodziła się 25 czerwca 1998 r., a zaczęła jeździć jako 10-letnia dziewczynka. Dosiadany przez Nią kucyk był początkiem wielkiej pasji – Paulina bardzo dużo czasu spędzała na poznawaniu koni, czytała książki i artykuły, oglądała zawody. W wieku 14 lat ojciec zabrał Ją na zawody CSI5* w Lipsku, była wówczas zachwycona jednym zawodnikiem, a jako cel postawiła sobie, że kiedyś będzie skakać jak on – chodziło o Markusa Ehninga (GER), obecnie zajmującego 4. miejsce w Rankingu Longines. Później zaczęła trenować w Stajni Sportowo-Hodowlanej Kiecoń, gdzie szkoliła się na klaczy Euforia, a od 2015 r. trenowała pod okiem jeźdźca Oskara Murawskiego (POL). W 2011 r. wywalczyła złoty medal podczas MLZJ Junior Młodszy Drzonków, w następnym roku jej kariera sportowa jeszcze bardziej nabrała rozpędu – zdobyła m.in. srebro w Finale Pucharu Polski Dzieci I Drzonków, 1. miejsce w CSI*2 CHT Children Tour – Finale Poznań, złote medale w HMLZJ Juniorów Drzonków i MLZJ Juniorów Drzonków. Również w 2012 r. uczestniczyła w Mistrzostwach Europy w kat. Dzieci w Austrii, a 4 lata temu zajęła 2. miejsce podczas CSN kwalifikacje HPP Juniorów


22 marca Paulina trenowała w stadninie w okolicy Gubina (woj. lubuskie), by przygotować się do kolejnych zawodów. W godzinach popołudniowych Jej koń potknął się i upadł na amazonkę, długa reanimacja niestety nie odniosła skutku. To tragiczne zdarzenie jest teraz badane przez policję i prokuraturę – zabezpieczone nagrania z monitoringu oraz sekcja zwłok mają doprowadzić do wskazania konkretnej przyczyny śmierci młodej amazonki.Msza święta w intencji Pauliny odbędzie się 29 marca o godz. 11:30 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Gubinie, a pogrzeb o godz. 13:00 na cmentarzu w tej samej miejscowości.W imieniu całej redakcji składamy Rodzinie i wszystkim bliskim Pauliny wyrazy szczerego żalu i współczucia.
tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: profil Piotra Kopacza na Facebooku