CSI Zielona Góra 2020: Jarosław Skrzyczyński podwójnie na podium!

Data publikacji: 2020-07-20
 Jarosław Skrzyczyński (POL) & Jerico (Wieland x Ever For Pleasure), fot. CSI Zielona Góra/mat. prasowe
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Jerico (Wieland x Ever For Pleasure)W dniach 16-19 lipca Zielona Góra była wręcz przepełniona
jeźdźcami z różnych stron Europy i nie tylko, a to wszystko dzięki zorganizowaniu pierwszej edycji zawodów CSI Zielona Góra. Zmagania odbyły się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie (ul. Olimpijska 20, 66-004 Drzonków), a choć był to debiut tego wydarzenia, organizator nie zastosował żadnej taryfy ulgowej! W najważniejszym konkursie stawką była nie tylko imponująca pula nagród, ale i punkty do rankingu Longines, dlatego poziom trudności toru musiał być odpowiednio dobrany, o co zadbał niezawodny Szymon Tarant. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją oraz wynikami Grand Prix!


Krzysztof Ludwiczak (POL) i Jarosław Skrzyczyński (POL) na podiumNa starcie 2-gwiazdkowego konkursu Grand Prix stanęło 65 par, a nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie pod przewodnictwem Krystyny Kanclerz. I rundę ukończyło już tylko 56 duetów, natomiast do rozgrywki awansowało 17 par. Jako pierwsi ruszyli Jan Vinckier (BEL) & 8-letni ogier Lord (Cooper van de Heffinck – Louise/Loughehoe Guy), jednak Jarosław Skrzyczyński (POL) & 9-letni ogier Olimpic Star (Olympic Fire – Landra/Levisto) zdołali wyprzedzić Belga i jego konia. Następnie na prowadzenie wysunęli się Krzysztof Ludwiczak (POL) & 11-letni ogier Cros Blue (Chacco Blue – Quoldas Girl/Sandro Boy), ale najwyższe miejsce na podium w piękny sposób wywalczyli Jarosław Skrzyczyński (POL) & 12-letni ogier Jerico (Wieland – Jennifer/Ever For Pleasure)! Ryzyko opłaciło się, a tak swoją strategię przedstawił sam zawodnik: „Miałem dwa konie w rozgrywce. Wiedziałem, że zajmę wysokie miejsce na Olimpic Star, więc na Jerico mogłem postawić wszystko na jedną kartę. Oczywiście ta wygrana, jak i całe CSI bardzo mnie cieszą, bo praktycznie po każdym starcie byłem na wysokim miejscu. Myślę, że zawody były dla wszystkich udane. Doskonałe warunki WOSiR Drzonków i świetna organizacja KS Jumping Events dały nam dobrą imprezę”. 


Jarosław Skrzyczyński (POL) & Jerico (Wieland x Ever For Pleasure)Grand Prix, CSI2* Zielona Góra

1. Jarosław Skrzyczyński (POL) & Jerico – 0/0; 38,53

2. Krzysztof Ludwiczak (POL) & Cros Blue – 0/0; 39,47

3. Jarosław Skrzyczyński (POL) & Olimpic Star – 0/0; 41,96

4. Radosław Zalewski (POL) & Here I Am – 0/0; 42,49

5. Jan Vinckier (BEL) & Lord – 0/0; 45,52

6. Adam Grzegorzewski (POL) & Happylina – 0/4; 38,89

7. Ezequiel Andres Ferro Menendez (ARG) & Feyah Rinconada – 0/4; 40,43

8. Jan Vinckier (BEL) & Chakalaka 8 – 0/4; 41,69

9. Dawid Kubiak (POL) & Estoril Fortuna – 0/4; 43,23

10. Gilles Nuytens (BEL) & Jade S – 0/4; 43,42

Wyniki szczegółowe 

Lista startowa 


Gilles Nuytens (BEL)Debiut zawodów był bardzo udany, a potwierdzeniem tych słów mogą być słowa Gillesa Nuytensa (BEL), który wraz z 11-letnim wałachem Elando CT (Diarado – Udinese/Jorlando) wygrał finał średniej rundy; „Bardzo podoba mi się w Zielonej Górze. Jest tu świetna atmosfera, bardzo dobra jest rozprężalnia i główny plac. Mój trener przyjaźni się z Janem Vinckierem, który polecił nam to miejsce. Powiedział, że powinienem tu przyjechać, więc stwierdziłem – dlaczego nie? Z Elando pracuję już od dwóch i pół roku. Świetnie się dogadujemy”.
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. CSI Zielona Góra/mat. prasowe/ Asia Bręklewicz