CSI Zielona Góra 2020: Szczegóły debiutu zawodów!

Data publikacji: 2020-02-06
Hipodrom w Drzonkowie, fot. WOSiR Drzonków
Hipodrom w DrzonkowieTakie wiadomości zawsze cieszą! Do kalendarza polskich zawodów na poziomie międzynarodowym dołączają zmagania CSI Zielona Góra, a to wszystko dzięki współpracy KS Jumping Events z nowym partnerem. Debiutancką odsłonę zaplanowano na kwiecień, ale organizator ujawnił już pierwsze szczegóły. 


KS Jumping Events z Poznania jest organizatorem zawodów 4FOULEE Poznań i CSI2* Wrocław, a dzięki współpracy z WOSiR Drzonków do tego grona dołączą zmagania CSI2* i YH Zielona Góra. Zawody odbędą się w dniach od 17 do 19 kwietnia br., poza tym pewne jest też to, że pula nagród wyniesie 235 tys. złotych. Tak o nowej lokalizacji wypowiedział się Szymon Tarant z KS Jumping Events: „Hipodrom w Drzonkowie ma dwa doskonałe place piaskowe, z systemem przypływ – odpływ, które w zeszłym roku przeszły gruntowną modernizację. Do tego posiada oświetlenie. To gwarantuje sprawne przeprowadzenie zawodów w okresie dotąd w Polsce niewykorzystanym na organizację imprez CSI. Zarządzający obiektem chętnie przyjęli naszą propozycję. Podpisaliśmy umowę i nasza współpraca zapowiada się obiecująco”. 


W trakcie zmagań będzie obowiązywał podział na 5 rund: Młodych Koni (w dwóch osobnych kategoriach dla 5- oraz 6- i 7-latków), Elite Tour (110-115 cm; bez udziału zawodników z konkursów 130 cm i wyżej), Small Tour (120-125 cm; 10 tys. złotych w finale), Medium Tour (130-135 cm; 20 tys. złotych w finale i 18 tys. złotych w konkursie Top 12 Speed Cup) oraz Big Tour (140-145 cm; Grand Prix z możliwością zdobycia punktów do rankingu FEI i z pulą nagród w wysokości 100 tys. złotych). Uczestnictwo w zawodach na poziomie CSI2* będzie dawało prawo do czterokrotnego wystartowania. Sport to nie wszystko, dlatego nie zabraknie też atrakcji dodatkowych, w tym np. pokazów czy zmagań dzieci na kucach.


Międzynarodowa Federacja Jeździecka zatwierdziła już propozycje (PDF), w tej chwili trwa przyjmowanie zgłoszeń (kontakt dla polskich zawodników – zgloszenia@pzj.pl). tekst i opracowanie: equista.pl, fot. WOSiR Drzonków